ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Юлія Світлична та Хюґ Мінґареллі домовилися про допомогу ЄС у створенні нового онкоцентру в Харкові

21 лютого 2018 | 14:06

Таких домовленостей вдалося досягти під час зустрічі голови ХОДА з Послом Євросоюзу в Україні 21 лютого.

У ході зустрічі Юлія Світлична зупинилася на тих змінах, які відбулися в області з моменту останнього візиту пана посла в грудні 2016 року. Серед найбільш вагомих досягнень - відкриття найбільшого та найсистемнішого в Україні ЦНАПу, будівництво першої за 12 років школи в області, ремонти великої кількості об’єктів інфраструктури, а також масштабні ремонти доріг.

Говорячи про найважливіші завдання подальшої роботи, Юлія Світлична зупинилася на питаннях знищення корупції.

«Ця робота має бути системною. У Харкові відкрито представництво Національного антикорупційного бюро, яке покриває 7 областей. Працюємо і з громадськістю: нещодавно було підписано меморандум з регіональним Антикорупційним центром щодо роботи над викриттям корупційних схем у системі «Прозоро». Чітко реагуємо на прояви корупції в державних органах», - розповіла Юлія Світлична.

Також серед пріоритетів голова ХОДА визначила розвиток медичної сфери - запровадження реформи сільської медицини та покращення матеріально-технічного стану медичних закладів області.

«Це той напрямок, підтримка якого з боку наших міжнародних партнерів для нас дуже важлива, - зауважила Юлія Світлична. - Ми прийняли рішення і будемо будувати новий онкологічний комплекс, який буде надсучасним - з якісними умовами для лікарів та пацієнтів. Цей центр повинен відповідати всім європейським стандартам», - сказала керівник області.

Хюґ Мінґареллі, у свою чергу, відзначив ті напрямки реформування в Україні, яким приділяється сьогодні найбільша увага та надається найбільша підтримка з боку Європейського Союзу. Це децентралізація та об’єднання громад, медична реформа, розвиток малого і середнього бізнесу, реформи у сфері правоохоронної діяльності .

Зокрема, за словами Хюґа Мінґареллі, ЄС готовий підтримати проект з будівництва онкоцентру в Харкові, у тому числі використовуючи програми Європейського інвестиційного банку.

«У сфері охорони здоров’я ми працюємо, щоб підвищити якість надання послуг. Готові використати ресурси ЄІБ, щоб допомогти вам. Якщо не буде такої можливості, то знайдемо, у який інший спосіб вам допомогти в цьому», - запевнив посол ЄС.

Зокрема, допомога європейських партнерів стосуватиметься постачання обладнання до нового онкологічного комплексу.

Також у ході зустрічі Хюґ Мінґареллі зауважив, що результати розвитку Харківщини та впровадження реформ на регіональному рівні вражають європейських партнерів.

«Ви реалізуєте серйозні реформи за дуже складних обставин. Новий центр надання адміністративних послуг, який було створено в рамках процесу децентралізації - це один з великих успіхів українських органів влади за останні 3 роки. Де б я не подорожував, я чую зворотній зв’язок про те, що процес децентралізації дає позитивні результати. Для нас це свідчить про те, що ми можемо надалі допомагати вам, застосовуючи додаткові можливості, - сказав Хюґ Мінґареллі. -  У нас є фонд у розмірі 200 млн євро, який дозволить нам підтримувати реформи у рамках Угоди про асоціацію України з ЄС. Є макроекономічний пакет у розмірі 3 млрд євро, який потроху використовується. Є також Європейський інвестиційний банк, який надає допомогу в розмірі 3 млрд дол. різним містам в Україні».

Фото

Теги: світлична мінґареллі

Версія для друку Поділиться:


Вверх