Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Ремонт і оновлення обладнання в диспансері радіаційного захисту населення продовжаться в 2018 році

Ремонт і оновлення обладнання в диспансері радіаційного захисту населення продовжаться в 2018 році

Про це повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк під час виїзного засідання робочої групи з питань соцзахисту громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи.

На прохання ліквідаторів аварії на ЧАЕС зустріч пройшла в Комунальному закладі охорони здоров'я «Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення».

У засіданні взяли участь представники медичної установи і громадські організації чорнобильців Харківської області та Харкова. Відкриваючи зустріч, заступник голови ХОДА, голова робочої групи Михайло Черняк представив учасникам заходу в.о. головлікаря диспансеру Ірину Пирогову.

Під час зустрічі обговорили питання роботи медустанови. Михайло Черняк оглянув приміщення диспансеру, що потребують ремонту, та наявне медичне обладнання.

Заступник голови ХОДА повідомив, що для ремонту диспансеру вже з березня почнуть надходити кошти Європейського інвестиційного банку (близько 11 млн грн). Тому керівництву слід визначити обсяг і першочерговість ремонтних робіт.

«У цьому році, як зазначив Президент України Петро Порошенко, пріоритетним завданням є розвиток системи охорони здоров'я. Таке ж завдання ставить перед нами і керівник області Юлія Світлична. Зокрема, буде зроблений акцент на розвитку сільської медицини. Але, запевняю вас, з фінансування, виділеного на систему охорони здоров'я області, ми зможемо знайти кошти і для оновлення обладнання в диспансері радіаційного захисту», - сказав Михайло Черняк.

Про забезпечення громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, безкоштовними ліками за пільговими рецептами учасників зустрічі проінформувала заступник начальника Управління охорони здоров'я ХОДА Галина Сіроштан. Так, вона зазначила, що на забезпечення диспансеру в минулому році з державного бюджету виділили понад 41 млн грн, цього року передбачено 51 млн грн.

«У 2018 році з обласного бюджету передбачено виділення 13 млн грн. Також, за ініціативи обласної державної адміністрації, на черговій сесії облради буде розглянуто питання виділення додаткових коштів для потреб диспансеру в розмірі 10 млн 608 тис. грн», - повідомила Галина Сіроштан.

Про проблеми, з якими стикаються чорнобильці під час лікування, розповів голова Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об'єднання ветеранів Чорнобиля» Володимир Проскурін. Він також порушив тему монетизації пільг чорнобильцям, пенсійного забезпечення ліквідаторів та санаторно-курортного лікування.

«Диспансер, який раніше був найкращим лікувальним закладом для чорнобильців у країні, сьогодні потрібно рятувати. Про це говорять не тільки мої колеги з Харківської області, а й ліквідатори з Луганської та Донецької областей, які проходять тут лікування. Ми дуже розраховуємо на підтримку ХОДА», - зазначив Володимир Проскурін.

Довідка. За даними Департаменту соціального захисту населення ХОДА, в Харківській області станом на 1 лютого на обліку перебувають 21 тис. 189 осіб, які користуються пільгами відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи». З них:

- учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 10 869 (у тому числі 5420 осіб з інвалідністю);

- переселенців із зони радіоактивного забруднення - 5387 (у тому числі 938 - з інвалідністю);

- дітей, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, - 2930 (у тому числі 12 - з інвалідністю);

- дружин померлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, - 1802;

- учасників інших ядерних аварій - 201 чол. (з них 56 - з інвалідністю).