ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харкові відкрили меморіальну дошку Юрію Пояркову

12 лютого 2018 | 11:01

У Харкові відкрили меморіальну дошку Юрію Пояркову

Пам'ятний знак на честь почесного харків'янина, дворазового олімпійського чемпіона встановили на фасаді будівлі педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди на вул. Алчевських, 29.

У відкритті меморіальної дошки 10 лютого взяв участь заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

«Юрій Михайлович був видатним спортсменом і унікальною людиною. Незважаючи на різні пропозиції, він був відданий рідному місту і присвятив своє життя вихованню нових поколінь харківських спортсменів. Ми пишаємося нашим великим земляком. Упевнений, що легендарний волейболіст ще багато років буде прикладом як для харківських, так і для всіх українських спортсменів», - зазначив Анатолій Бабічев.

Юрій Поярков у 1960-1972 роках виступав у збірній СРСР з волейболу і в її складі став дворазовим олімпійським чемпіоном, бронзовим призером Олімпійських ігор, дворазовим чемпіоном світу, переможцем розіграшу Кубка світу та ін. З 1996 року викладав у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди. У 2007 році Юрій Поярков був внесений у Книгу рекордів Гіннесса як володар трьох олімпійських медалей на трьох олімпіадах, у тому числі двох золотих.

Помер почесний харків'янин у день свого 80-річчя - 10 лютого 2017 року.

Фото

Теги: бабічев поярков меморіальна дошка

Версія для друку Поділиться:


Вверх