Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

За рік зарплати в сфері промисловості області в середньому зросли більш ніж на 40%

За рік зарплати в сфері промисловості області в середньому зросли більш ніж на 40%

Про це повідомив перший заступник голови ХОДА Марк Беккер у ході робочої наради з керівниками найбільших промислових підприємств області.

Під час зустрічі обговорили першочергові питання розвитку промислового виробництва, тенденції та завдання на найближчий час. За дорученням глави ХОДА Юлії Світличної, такі наради під керівництвом Марка Беккера будуть проходити регулярно.

У 2017 році індекс промислової продукції по області склав 106,1%. За індексом Харківська область посідає 9 місце серед регіонів України при середньому значенні по країні 99,9%.

У машинобудуванні (питома вага - 11,3%) обсяги виробництва збільшилися на 9,5% (по Україні - збільшення на 7,3%). Відбулося збільшення виробництва машин та устаткування (питома вага в галузі - 41,4%) на 18,8%; автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів (питома вага в галузі - 29,2%) - на 27,0%.

У порівнянні з 2016 роком зафіксовано збільшення обсягів виробництва продукції на ПАТ «Турбоатом» (питома вага в галузі - 12,4%), ДП «Завод ім. Малишева» (питома вага в галузі - 13,7%), ДП «Завод «Електроважмаш» (питома вага в галузі - 7,1%), ПАТ «Харківський підшипниковий завод» (питома вага в галузі - 2,7%), ПАТ «ХТЗ» (питома вага в галузі - 3,7%), ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод» (питома вага в галузі - 3,2%), ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» (питома вага в галузі - 0, 8%).

Перший заступник голови ХОДА підкреслив, що одним із пріоритетних питань для керівника області Юлії Світличної є підвищення заробітних плат і зростання соціальних гарантій на підприємствах промислової сфери. І це дає свої результати. Так, у 2017 році заробітні плати в промисловості регіону зросли на 41,4%. У тому числі на окремих підприємствах зростання склало: ПАТ «Турбоатом» - 44%, ДП «Завод «Електроважмаш» - 21,3%, ДП «Завод ім. Малишева» - 32,8%, «ХТЗ» - 116,8%, ДНВП «Об'єднання «Комунар» - 40,5%, ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» - 31,2%, ПАТ «Вовчанський агрегатний завод» - 12,4%, ПАТ «Харківський підшипниковий завод» - 69,1%.

«Є підстави прогнозувати в 2018 році зростання середньомісячної заробітної плати на провідних промислових підприємствах на 10 - 20%», - сказав Марк Беккер.

За ініціативи Юлії Світличної на найбільших підприємствах регіону (ПАТ «Турбоатом», ДП «Завод імені Малишева» і ДНВП «Об'єднання «Комунар») працюють приймальні глави ХОДА.

«Працівники підприємств можуть адресувати свої звернення безпосередньо керівнику області. Тримати постійний безпосередній зв'язок з колективами підприємств для виконавчої влади - це продуктивно і правильно, адже в промисловості сьогодні зайнято майже 150 тисяч жителів області», - зазначив Марк Беккер.

У ході зустрічі керівники підприємств поінформували Марка Беккера про стан справ на виробництві та плани на 2018 рік.

Виконавчий директор об'єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт» Федерації роботодавців України Василь Григор'єв наголосив на великому значенні, яке має для підприємств регіону взаємодія з облдержадміністрацією та виконання тристоронніх домовленостей між ХОДА, роботодавцями і профспілками.

«Я представляю інтереси об'єднання роботодавців, і хотілося б відзначити, що завдяки роботі керівництва області сьогодні роботодавець відчуває підтримку», - сказав Василь Григор'єв.

На завершення засідання перший заступник голови ХОДА озвучив основні завдання, які ставить керівництво області перед промисловим комплексом області: подальша кооперація підприємств Харківської області, диверсифікація ринків, впровадження енергоощадних технологій, зростання заробітних плат, підвищення рівня соціальних стандартів.