ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині бійці та резервісти 92-ї ОМБр вчаться за програмою Orbital

02 лютого 2018 | 10:50

Ці заняття щодо дій у населених пунктах за програмою Збройних сил Великої Британії вперше включені до плану навчань військовослужбовців.

«Наприкінці минулого року 40 наших бійців на військовому полігоні у Львівській області успішно пройшли цей курс спеціальної підготовки, в ході якого свій досвід українцям передали кращі армійці з Туманного Альбіону. Навіть сертифікат про опанування основ «Orbital» отримали наші козаки. Своїми новими знаннями вони охоче діляться з бойовими побратимами, - розповів командир військової частини Сухопутних військ. - Зокрема, армійці «на ворожій території» вчаться встановлювати контакт з місцевим населенням, добувати необхідні дані про терористів, брати штурмом будинки,  знищувати противника і проводити «зачистку» території умовного селища».

За словами керівника занять, на ділянці, де відпрацьовуються  дії у місті, всі воїни-резервісти мають бойовий досвід, багато хто звільняв українські міста від російських окупантів протягом 2014-2015 років. Тому хлопці швидко переймають вміння від діючих військових та набувають нових навичок, необхідних для перемоги над ворогом.

Тим часом на інших ділянках загальновійськового полігону бригади військовослужбовці танкового батальйону на Т-64 штатним пострілом вражають цілі, у складі підрозділу ведуть «оборонний бій» з противником,  виконують вогневі вправи тощо. Також майже щодня організовуються бойові стрільби чи різні тактичні навчання з воїнами механізованих підрозділів на бронетранспортерах типів БТР-4Е і БТР-70, а також зі стрілецької зброї.

«Аби досягнути максимально позитивних результатів, майже усі полігонні заняття ми проводимо комплексно. Приміром, з парку бойових машин до місця проведення стрільб воїни висуваються маршем у складі відділень, взводів чи рот. Поки рухаються на бронетехніці, можуть умовно відбити напад ворожої диверсійно-розвідувальної групи. Залишають же рубіж стрільби хлопці лише після виконання якогось складного маневру з використанням димової завіси чи інших спецзасобів», - пояснив заступник комбрига підполковник Олександр Луценко.

За словами командування 92-ї окремої механізованої бригади, в ході практичних занять старші на навчальних місцях постійно оголошують різні ввідні з досвіду проведення АТО на Донбасі чи операцій у рамках НАТО. 

Фото

Теги: горбунов омбр вишкіл

Версія для друку Поділиться:


Вверх