ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Перспективу бачимо на ринках Китаю, Африки та Близького Сходу. Голова ХОДА – про розвиток експорту Харківщини

30 січня 2018 | 11:42

Перспективу бачимо на ринках Китаю, Африки та Близького Сходу. Голова ХОДА – про розвиток експорту Харківщини

В інтерв’ю інтернет-виданню «Обозреватель» Юлія Світлична розповіла про те, як харківська промисловість пережила кризу від втрати головного ринку збуту, та про хід і перспективи диверсифікації.

Голова Харківської ОДА визнала, що різке скорочення російського ринку стало викликом для багатьох підприємств.

«Але, щоб одужати, іноді треба пройти через кризу. Наразі Україна долає той обов’язковий етап, який не пройшла на початку незалежності: починає усвідомлювати себе як самостійну індустріальну державу, що має власні національні інтереси в промисловій сфері та здатна їх сформулювати», - відзначила Юлія Світлична.

Серед головних правил, до виконання яких зараз переходить наша країна, керівник області назвала диверсифікацію ринків збуту та обов’язкову орієнтацію не винятково на експорт, але й на внутрішній ринок.

Говорячи про експортну ситуацію на Харківщині, голова облдержадміністрації позначила перспективні ринки збуту для нашого регіону.

«Високу динаміку демонструє розвиток співробітництва з Китаєм, де наша продукція є затребуваною та конкурентоспроможною. За минулий рік харківські машинобудівники подвоїли обсяги постачання на китайський ринок, і наразі продукція машинобудування складає половину всього експорту Харківщини до Китаю, - навела дані Юлія Світлична. - Велику перспективу бачимо на ринках Африки та Близького Сходу. Є нові партнери. Є нові проекти. Є переконання, що співпраця буде розвиватись».

Також позитивну динаміку регіон має й у взаєминах з європейським ринком.

«Минулого року продукція машинобудування сягнула вже майже чверті загального експорту Харківщини до країн ЄС, тоді як у 2013 році її доля складала лише 9%.І подальше поглиблення співпраці з ЄС, у першу чергу, в промисловій і науково-технічній сфері, є для нас особливим пріоритетом», - сказала голова ХОДА.

Вона відзначила, що ринок ЄС є особливо важливим, оскільки передбачає можливість виходу на ринки третіх країн. «Адже європейські сертифікати визнаються скрізь і є свого роду перепусткою до великого міжнародного ринку, - наголосила Юлія Світлична. - Саме тому одним з першочергових завдань на цей рік визначено прискорення міжнародної сертифікації продукції харківських машинобудівників. Угода про асоціацію з ЄС та безвізовий режим створюють для цього всі умови».

Повна версія інтерв’ю

Теги: економіка світлична інтерв'ю обозреватель ринок експорт диверсифікація

Версія для друку Поділиться:


Вверх