ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Навесні в області планують посіяти зернові на площі 520 тис. га

31 січня 2018 | 13:41

Навесні в області планують посіяти зернові на площі 520 тис. га

Забезпеченість господарств Харківщини насінням ярих зернових і зернобобових, а також інших культур обговорили на нараді з питань організації та контролю у сфері насінництва.

У ході наради директор Департаменту АПР ХОДА Олександр Нездюр зазначив, що в 2017 році в області збільшився валовий збір пшениці - завдяки підвищенню врожайності на 2,2 ц/га. Також спостерігається зростання обсягів виробництва по гороху на 13,9%, по ріпаку - в 4,4 раза, плодах і ягодах - на 5,1%.

«Одним з основних чинників отримання таких показників за 2017 рік є налагоджена організаційна структура системи насінництва в області» - підкреслив Олександр Нездюр.

Під урожай 2018 року озимі культури посіяні на площі 548 тис. га, в тому числі на зерно - 525,5 тис. га, що на 7% більше, ніж у попередньому році.

«Під урожай 2018 року висіяно 164 сорти озимої пшениці, в тому числі 133 сорти вітчизняної селекції на 95% площ», - зазначив директор Департаменту АПР.

Навесні, за його даними, в області планують посіяти зернові на площі 520 тис. га.

Очікувана забезпеченість насінням ярих зернових і зернобобових культур по сільськогосподарських підприємствах області становить 101% до потреби - 30,7 тис. тонн.

Згідно з даними, озвученими під час наради, в 2017 році в Харківській області виробництвом базових і сертифікованого насіння сільськогосподарських культур займалися 34 суб'єкти насінництва, в тому числі 7 насінницьких господарств системи Національної академії аграрних наук України.

«На даний момент насіннєві господарства пропонують для сортооновлення і сортозаміни базові насіння ярих зернових і зернобобових культур - 4,6 тис. тонн (209% до потреби), кукурудзи - 1,8 тис. тонн (37,5 % до потреби), соняшника - 2 тис. тонн (100%)», - розповів Олександр Нездюр.

Він акцентував увагу присутніх на нараді представників агропідприємств на тому, що вітчизняні сорти і гібриди на сьогодні успішно конкурують із закордонними по врожайності, стійкості до несприятливих факторів навколишнього середовища, а за якістю - набагато перевершують.

«Один з провідних виробників насіння - Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва, який займає провідні позиції в селекції низки сільськогосподарських культур в Україні. Так, частка посівних площ під сортами гороху селекції інституту становить 52,5% від загальної в Україні, соняшнику - 22,7%, тритикале озимого - 45,3%, проса - 45,8%, жита озимого - 24,8%, ярого тритикале - 90%», - зазначив Олександр Нездюр.

Теги: нездюр посівна насінництво апр

Версія для друку Поділиться:


Вверх