Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харкові вшанували пам'ять Героїв Крут

У Харкові вшанували пам'ять Героїв Крут

Заходи з нагоди 100-річчя бою під Крутами відбулися 29 січня на плацу Національної академії Національної гвардії України.

В урочистому шикуванні та мітингу взяли участь курсанти та викладачі академії, Харківського національного університету Повітряних сил ім. І. Кожедуба, Інституту танкових військ імені Верховної Ради України НТУ «ХПІ», підрозділи Харківського гарнізону.

Від імені голови ХОДА Юлії Світличної до військових звернувся директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов. Він відзначив, що історія бою під Крутами є прикладом не тільки для військово-патріотичного виховання, але й для осмислення позиції людини-патріота

«Сьогоднішня дата водночас важлива й трагічна. Ці хлопці, які дали більшовикам бій під Крутами, мали незламний дух та щиру любов до України. Своїм подвигом вони заклали непохитну віру в перемогу нашої країни», - звернувся до військових Олексій Максимов.

Про історичні паралелі говорив військовий комісар Харківського військового комісаріату, полковник Юрій Калгушкин.

«У наші часи, як і сто років тому, відстоювати незалежність країни від краще озброєного й більш чисельного ворога пішли добровольці, воїни, які не зрадили присязі», - відзначив Юрій Калгушкін.

Першими українськими «кіборгами» назвав Героїв Крут заступник голови Харківської обласної організації «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов.

«Це були перші «кіборги» - захисники України. Їхній славетний подвиг надихає сучасних захисників держави – учасників АТО», - сказав Юрій Корсунов.

Військові, учасники АТО та курсанти хором виконали Національний гімн України, після чого колони пройшли урочистим маршем та поклали квіти до стели героїв Національної академії Нацгвардії України.