Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

За рік зарплата на «Турбоатомі» зросла на 40%

За рік зарплата на «Турбоатомі» зросла на 40%

Про це повідомила голова ХОДА Юлія Світлична. 23 січня керівник області відвідала найбільше підприємство енергомашинобудування України.

Юлія Світлична поспілкувалась з колективом ПАТ «Турбоатом» та провела нараду з керівництвом підприємства. Вона також привітала колектив промгіганту з 84-річчям підприємства.

«Розвитку промисловості на Харківщині ми приділяємо велику увагу. Минулого року моя вимога була щодо підвищення заробітної плати на «Турбоатомі» мінімум на 20%. Зараз можу констатувати той факт, що на підприємстві перевиконали свої обіцянки, й на сьогодні підвищення заробітної плати складає в середньому 40%. Я наполягаю на тому, щоб така тенденція була збережена в 2018 році, - сказала керівник області. - Будемо приїздити на підприємства, працювати з керівниками, щоб заробітна плата зростала, підвищувалися соціальні гарантії, а ми, зі свого боку, як обласна влада будемо підтримувати підприємства та завантажувати їх контрактами».

Голова ХОДА повідомила, що зростання промисловості на Харківщині в 2017 році склало 6% у цілому та 7% - у галузі машинобудування, зокрема.

«Ми не тільки наздоганяємо те, що було втрачено, але й маємо перспективні плани й завантаженість. Особливо приємно, що таку завантаженість та гарний фінансовий результат має гігант машинобудування України – «Турбоатом», - сказала Юлія Світлична.

Так, на 2018 рік підприємство має масштабні плани: портфель замовлень сформовано повністю. Лише у ІІ півріччі 2017 року укладено низку контрактів на загальну суму понад 6 млрд грн. 65% замовлень - це внутрішній ринок України (укладено договір з НАЕК «Енергоатом» на постачання обладнання для АЕС України). На зовнішньому ринку планується розширяти співробітництво з Китаєм, Індією, країнами Південно-Східної Азії, Америки.

Довідка. Понад 40% теплових, 85% атомних і майже всі гідроелектростанції України (95%) оснащені турбінами харківського ПАТ «Турбоатом». Це підприємство поставило 13% турбін для АЕС від загального постачання на світовому ринку і посідає за цим показником 4-е місце серед турбобудівних фірм світу. Продукція підприємства успішно функціонує на електростанціях 44 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Більше фото