Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Всі служби Харківщини готові до роботи в умовах негоди

Всі служби Харківщини готові до роботи в умовах негоди

21-23 січня у регіоні очікується погіршення погодних умов.

План заходів з ліквідації наслідків можливої стихії обговорили під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 20 січня.

У нараді з представниками обласних адміністрацій та керівниками відповідних служб, що пройшла під головуванням Віце-прем’єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, взяв участь перший заступник голови ХОДА Марк Беккер.

За його словами, відповідні служби Харківської області повністю готові до оперативного реагування на ситуації, пов’язані з погіршенням погодних умов, що почнуться вже ввечері 20 січня.

«У нас повністю підготовлені резервні бригади по всіх напрямах: енерго- і газозабезпеченню, тепло- і водопостачанню, водовідведенню. Підготовлена вся техніка, яка вийде на дороги у разі будь-яких ускладнень. Ризики, які може принести ускладнення погодних умов, будуть мінімальними, - запевнив  Марк Беккер. – Також на магістральних дорогах вже підготовлені майданчики для тимчасового перебування вантажного транспорту, до роботи готові стаціонарні пункти обігріву. План реагування підготовлений, і 17 січня був спрямований всім учасникам процесу. У нас є повна координація з усіма службами, поліцією, органами місцевого самоврядування».

Марк Беккер акцентував увагу на питанні розчищення доріг та 100%-го проїзду, особливо наголосивши на постійному контролі і моніторингу тих трас, де найбільш можливі транспортні затори. Зокрема, він запевнив, що найближчим часом особисто перевірить стан доріг, що ведуть у бік Донбасу.

Марк Беккер доручив всім відповідальним за життєзабезпечення регіону службам, а також головам РДА та керівникам міст обласного значення працювати у посиленому режимі та бути цілодобово готовими до ліквідації можливих наслідків негоди. Він також нагадав позицію голови ХОДА Юлії Світличної стосовно того, що незадовільна реакція на надзвичайні ситуації буде розцінюватися як службова недбалість.

«Потрібно забезпечити цілодобове чергування штабів у районах області. Ми не можемо допустити будь-яких зривів», - зазначив Марк Беккер.

Довідка. 21-23 січня у Харківській, а також Донецькій, Луганській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській областях очікується суттєве ускладнення погодних умов: сильні опади у вигляді мокрого снігу, налипання мокрого снігу та ожеледь, на дорогах - ожеледиця, посилення швидкості вітру до 15-20 м/с, місцями - 25 м/с, хуртовини, снігові замети, утворення та збільшення висоти снігового покриву до 20-30 см.

На випадок ускладнення погодних умов у підрозділах газо-, тепло- та водопостачання сформовано 347 аварійних бригад, підготовлено 484 одиниці основної та 52 одиниці допоміжної техніки, створений резерв будівельних та паливно-мастильних матеріалів.

До роботи на дорогах області готові 742 одиниці спеціалізованої техніки та ще 480 одиниць будуть залучені у разі необхідності.

Цілодобово в підрозділах ГУ ДСНС у Харківській області на чергування заступає близько 480 чоловік особового складу на 117 одиницях пожежної техніки, крім цього, у резерві знаходиться 79 одиниць пожежної техніки та 500 чоловік особового складу.