У Харкові відкрили сучасну лабораторію 3D-систем
Лабораторію, створену на базі НТУ «ХПІ», оснащено новітнім обладнанням, яке дозволить виконати замкнутий цикл виробництва від створення 3D-моделей до сертифікації вимірювань для різних напрямків машинобудування.
Вона включає три підрозділи: лабораторію 3D-моделювання, лабораторію 3D-принтерів та лабораторію сучасних засобів вимірювання в машинобудуванні. Нове обладнання дає можливість вирішити сучасні проблеми машинобудування щодо зменшення терміну технічної підготовки нової продукції у 2-4 рази, знизити собівартість продукції, особливо при малосерійному або одиночному виробництві, у 2-3 рази, суттєво підвищити конкурентоздатність виробництва та здійснити крізне використання комп’ютерних технологій та інтеграції з системами САПР. Вартість обладнання склала понад 10 млн грн.
За словами голови ХОДА Юлії Світличної, створення центру 3D-систем у харківському виші - один з важливих кроків на шляху розвитку вітчизняної науки та впровадження її здобутків у виробництво.
«Відкриття потужної лабораторії в політехнічному університеті дозволить проводити науково-дослідні роботи на новому технологічному рівні та готувати кваліфікованих фахівців у метрології, які дуже потрібні нашій промисловості. Адже одне з першочергових завдань, які ставить Президент Петро Порошенко, - вивести на належний рівень українську науку, створити для наших вчених умови, які відповідають світовим стандартам. Сучасний світ неможливий без сучасних технологій, - зауважила Юлія Світлична. - Втілення завдань Президента у життя надзвичайно важливе для Харківщини, яка є освітнім і науковим центром України».
Протягом останніх двох років у Харківській області ведеться активна робота зі зміцнення науково-технічної бази навчальних закладів. Зокрема, було створено новий астрономічний корпус у Каразінському університеті, відкрито лабораторію інформаційних систем в університеті залізничного транспорту, навчально-бібліотечний корпус в юридичному університеті тощо.
Створений за ініціативи ХОДА Харківський університетський консорціум дає можливість харківським науковцям реалізуватися на міжнародному рівні.
Крім того, досягнення як визнаних, так і молодих науковців Харківщини регулярно відзначають на усіх рівнях.
Так, нещодавно 13 молодих вчених області були відзначені преміями Президента України - відповідний Указ Глава держави підписав 2 січня.
Іменні стипендії ХОДА у 2017 році отримували 40 науковців: 20 з них були призначені видатним вченим, які отримували щомісяця по 2 тисячі гривень, ще 20 стипендій – молодим вченим, які отримували по тисячі гривень щомісяця.