Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

85-і роковини Голодомору 1932-33 років в Україні відзначать на найвищому рівні

85-і роковини Голодомору 1932-33 років в Україні відзначать на найвищому рівні

Під спільним головуванням Глави Адміністрації Президента України Ігоря Райніна і Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулось засідання Організаційного комітету з підготовки і проведення заходів у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-33 років в Україні – геноциду українського народу.

У засіданні Оргкомітету взяли участь представники Кабінету міністрів України, провідні історики, представники громадських об’єднань, організацій закордонних українців та уповноважені представники адміністрації міста Київ.

За словами Ігоря Райніна, Президент України наголошує на важливості і пріоритетності гідного відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні на високому державному рівні. При цьому він зазначив, що Глава держави вимагає безумовного виконання указу Президента та постанови КМУ щодо належного вшанування цієї пам’ятної для кожного українця дати.

Під час засідання Організаційного комітету були розглянуті питання про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-33 років в Україні – геноциду українського народу, про будівництво другої черги Національного музею «Меморіал жертвам Голомору». Ігор Райнін акцентував увагу присутніх на необхідності до листопада поточного року досягти суттєвого прогресу у будівництві другої черги Меморіалу жертвам тоталітаризму, підготувати та провести міжнародний форум, присвячений 85-м роковинам Голодомору 1932-33 років в Україні, а також низку заходів у різних країнах світу, які б належним чином висвітлили ці трагічні події в історії українського народу та вшанували пам’ять жертв трагедії.

Учасники засідання обговорили питання щодо організації у листопаді 2018 року міжнародного форуму, присвяченого 85-м роковинам Голодомору в Україні 1932-33 років, спорудження у Києві пам’ятника визначному досліднику Голодомору в Україні Джеймсу Мейсу, а також визнання світовою спільнотою – іноземними державами та міжнародними організаціями - Голодомору 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу. Також були детально обговоренні питання відновлення роботи зі створення Національної книги пам’яті жертв Голодомору, проведення наукових, історичних досліджень теми організованого штучного голоду в Україні та видання історичних книг, присвячених темі Голодомору - геноциду українського народу.