Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Під час засідання штабу щодо запобігання рейдерському захопленню землі розглянули 8 звернень

Під час засідання штабу щодо запобігання рейдерському захопленню землі розглянули 8 звернень

Засідання пройшло 11 січня під керівництвом першого заступника голови ХОДА Марка Беккера.

У нараді також взяв участь заступник голови ХОДА Олександр Скакун.

У ході чергового засідання учасники оперативного штабу підбили підсумки роботи за минулий тиждень і розглянули інформацію щодо нових звернень. Так, на цей час фахівці опрацьовують 8 звернень, 6 з яких надійшли на телефон «гарячої лінії». Переважно заявники скаржилися на затягування процесу отримання кадастрового номера на земельні ділянки.

Також на засіданні штабу розглянули питання щодо позбавлення жителів Пархомівської сільської ради їх права постійного користування земельними ділянками. Для детального розгляду цього звернення на нараді був присутній голова Краснокутської районної адміністрації Олексій Белоцький. Він повідомив про проведену районними землевпорядниками роботу і проблеми громадян, права яких сьогодні порушено. Юрист ГУ Держгеокадастру в Харківській області Костянтин Рибалко ознайомив членів штабу з аналізом ситуації.

«На сьогодні наш земельний відділ разом з картографами управління кадастру перевіряють дані карт, щоб виявити конкретні порушення і сприяти реалізації права громадян на постійне користування земельними ділянками», - повідомив Костянтин Рибалко.

Марк Беккер зазначив, що права громадян не повинні бути порушені і доручив землевпорядникам провести повний аналіз ситуації за два тижні.

Нагадаємо, штаб був створений розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної. Головною метою його діяльності є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель і зібраного врожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії щодо протиправного захоплення майна аграріїв. Штаб не заміщає діяльність відповідних органів у фіскальній частині або рішення судів.

До складу штабу увійшли представники силових структур області, громадських організацій, які об'єднують власників землі, фахівці Департаменту АПР ХОДА, фіскальної служби і Держгеокадастру області.

Телефони «гарячої лінії» оперативного штабу мобільного реагування на випадки порушень прав землевласників і землекористувачів: (057) 705-01-59, (066) 339-10-58.