ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Ми пишаємося не тільки минулим, а й сьогоденням харківської науки. Юлія Світлична

05 січня 2018 | 16:10

5 січня голова ХОДА зустрілася з молодими науковцями Харківщини - лауреатами премії Президента України.

Винагороди за наукові дослідження у різних галузях отримали 13 харківських вчених. Відповідний указ Глава держави підписав 2 січня.

Юлія Світлична привітала молодих вчених з визнанням на державному рівні та побажала натхнення та успіхів у подальшій науковій роботі.

«Сподіваюся, премії Президента стануть гарним мотивом для подальшої роботи та розвитку, - звернулася керівник області до учасників зустрічі. - Харківська область має наукові традиції, вона дала Україні та світу багато відкриттів та винаходів. Тут працювали три Нобелівські лауреати. Але ми маємо не тільки наукове минуле, а й великий потенціал. Саме ви - майбутнє Харківської області. Ваші наукові здобутки дадуть нам можливість впроваджувати інноваційне виробництво, розвивати економіку та пишатися не тільки минулим, а й сьогоденням харківської науки».

«Наша перемога стала можливою завдяки багаторічній праці та ефективній системі заходів ХОДА. Чисельні державні та іноземні гранти, конкурси, стипендії - це важіль для залучення молоді до науки», - подякувала керівнику області за увагу до науки лауреат премії Президента Наталя Гринченко.

У ході зустрічі Юлія Світлична обговорила зі вченими можливості для розвитку науки, які сьогодні є на Харківщині. Зокрема, можливості участі у міжнародних проектах у рамках Харківського університетського консорціуму, а також проекти, які реалізуються Радою молодих вчених при ХОДА.

«У минулому році Рада провела багато наукових заходів, серед яких - міжнародний форум USERN, на якому ми вітали видатних науковців зі всього світу. Такі заходи - одна з можливостей заявити про себе», - зазначила керівник області.

Вона також порушила питання популяризації науки серед молоді та запросила вчених долучитися до роботи, яку проводить у цьому напрямку ХОДА.

«Наука може бути цікавою і дає змогу зробити свій внесок у розвиток світу - це потрібно донести поколінню, що підростає. Для цього ми, зокрема, організували пересувну наукову виставку Ландау-центра, яка подорожує навчальними закладами області», - розповіла Юлія Світлична.

За словами голови Ради молодих вчених при ХОДА Наталі Куфтериної, в цьому році планується багато заходів, спрямованих на популяризацію науки.

«У минулому році наша Рада за підтримки Юлії Світличної провела багато наукових заходів. У цьому році ми продовжимо цю роботу, проведемо science-week, science-fest, smart- fest - заходи, які виводять науку на вулиці, щоб популяризувати її», - розповіла Наталя Куфтерина.

Також під час зустрічі Юлія Світлична запропонувала молодим науковцям надавати свої розробки до профільних департаментів ХОДА, щоб разом знаходити можливість їх реалізації.

Фото

Теги: світлична президент науковець молодий науковець премія

Версія для друку Поділиться:


Вверх