ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Президент наступного тижня внесе на розгляд Верховної Ради законопроект про Антикорупційний суд

15 грудня 2017 | 14:34

Це Петро Порошенко заявив під час виступу на заході з нагоди початку роботи нового Верховного Суду.

«Наступного тижня я внесу зазначений законопроект на розгляд Верховної Ради, якщо Верховна Рада розблокує і дасть можливість його зареєструвати», - сказав Глава держави

За його словами, початок роботи нового Верховного Суду є значним кроком у процесі реформування судової системи, однак – це не є завершення судової реформи. «У нас попереду ще дуже багато роботи, і на черзі – законопроект «Про Антикорупційний суд», - підкреслив Петро Порошенко. Водночас, він додав, що знає про те, що велика частина громадськості, в тому числі і юридичної, не підтримує зазначений законопроект.

«Я просив Верховну Раду створити робочу групу для того, щоб я як Президент міг врахувати рекомендації тих чи інших фракцій Верховної Ради для того, щоб уникнути дискусій і вийти на компроміс. На жаль, поки що це не було зроблено», - зауважив Глава держави.

Він висловив сподівання, що Верховна Рада наступного тижня розблокує ситуацію з Антикорупційним судом, відкликавши зареєстровані законопроекти, які є неконституційними, і які визнані експертами, в тому числі Венеційської комісії, такими, що не відповідають ключовим вимогам побудови судової  системи і антикорупційного законодавства.

«Впевнений в тому, що Антикорупційний суд, після підтримки його Верховною Радою, завершить формування антикорупційної інфраструктури і дасть можливість розглядати корупційні справи, які розслідуються НАБУ, підтримуються Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, іншими правоохоронними органами. Але буде мати виключно антикорупційну спеціалізацію», - наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що це є надзвичайно важливим і для побудови справедливого суспільства всередині держави, і для підвищення авторитету України в світі, і для підвищення довіри між нами і нашими партнерами.

Теги: порошенко антикорупційний суд

Версія для друку Поділиться:


Вверх