Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Японці зацікавлені інвестувати в сферу утилізації побутових відходів на Харківщині

Японці зацікавлені інвестувати в сферу утилізації побутових відходів на Харківщині

11 грудня керівники департаментів ХОДА провели зустріч з генеральним директором Представництва «Міцубіші Корпорейшн» в Україні.

Презентуючи потенціал Харківської області, заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Олександр Лукашов зупинився на досягненнях та перспективах сільськогосподарської галузі, а також розповів про успіхи машинобудування регіону.

Генеральний директор Представництва «Міцубіші Корпорейшн» в Україні Кохей Тагава зазначив, що сільське господарство - один з напрямів, в якому японці хотіли б налагодити співпрацю. Зокрема, мова йде про виведення на харківський ринок сільгосптехніки для невеликих фермерських господарств.

«Ми знаємо, що в Харківській області, де багато великих агропромислових підприємств, затребувана велика техніка. Ми виробляємо малогабаритну техніку, яка могла б зацікавити невеликі господарства», - розповів Кохей Тагава.

Олександр Лукашов відповів, що розвиток дрібного і середнього фермерства є пріоритетом для України, оскільки саме такі господарства створюють робочі місця в сільській місцевості. Такі господарства, безумовно, зацікавлені в сучасній економній техніці.

«В області працюють два великих виробники сільгосптехніки - компанії DCH і «УПЕК». Ми обговоримо організацію зустрічі на рівні бізнесу, щоб вивчити можливості спільної організації виробництва техніки «Міцубіші» в області», - зазначив Олександр Лукашов.

Також Кохей Тагава висловив зацікавленість у співпраці у сфері утилізації сміття, будівництва заводів, які, переробляючи відходи, виробляють енергію.

Олександр Лукашов розповів, що в Харківській області реалізується подібний проект - сміттєпереробний завод у Дергачівському районі планують ввести в експлуатацію в 2019 році.

«Ми починаємо вибудовувати систему сучасної утилізації відходів. Харківщина відкрита для проектів у цій сфері. У рамках децентралізації в регіоні створюються територіальні громади, які будуть самостійно вирішувати питання утилізації відходів. Вони мають достатньо коштів для реалізації проектів у цій сфері. Тому ми готові розглянути пропозиції щодо будівництва невеликих заводів, розрахованих на декілька населених пунктів або фермерських господарств», - розповів Олександр Лукашов.