ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Ігор Райнін та Мустафа Джемілєв обговорили ситуацію в Криму з делегацією Конгресу регіональних влад РЄ

22 листопада 2017 | 12:20

До складу делегації входить Віце-президент Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, голова ХОДА Юлія Світлична.

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв детально представив делегації Конгресу ситуацію щодо порушення прав людини в Криму.

«Окупація Криму стала трагедією для сотень тисяч людей, у тому числі і для тих, хто «розмахував прапорами», підтримуючи окупантів», - сказав Мустафа Ага. Він повідомив, що «зараз окупаційна влада провадить репресії проти усіх, хто висловлює свою позицію проти окупації». Він підкреслив, що особливий трагізм ситуації полягає саме у відношенні окупаційної російської влади до корінного населення Криму – кримських татар, які «пережили геноцид і депортацію у 1944 році, і зараз переживають тиск та репресії навіть більші, ніж було в часи радянського режиму».

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу повідомив, що «навіть сьогодні, в ці години, відбуваються обшуки у кримських татар в Бахчисараї». Він підкреслив, що окупаційний російський режим грубо порушує міжнародну Женевську конвенцію 1949 року «Про статус окупованих територій», застосовуючи «своє законодавство» на окупованій території, що заборонено цим міжнародним документом.

«Я глибоко вражена та засмучена ситуацією з правами людини в Криму», - зазначила Голова делегації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи президент Конгресу Гудрун Мюслер-Торнстром та додала, що Конгрес володіє інформацією щодо утисків кримських татар та чисельних порушень прав людини в Криму і уважно слідкує за ситуацією на окупованому Росією Кримському півострові.

Глава Адміністрації Президента Ігор Райнін подякував Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи «за чітке і рішуче засудження незаконної анексії Криму». «Ми дуже поважаємо принципову позицію Конгресу щодо Криму під час останньої сесії», - наголосив Ігор Райнін.

Говорячи про мету та прогнозовані результати візиту делегації до України, Юлія Світлична відзначила, що «позитивний звіт Моніторингового комітету та делегації високого рівня мають велике значення для сприйняття України іншими європейськими інституціями, вони даватимуть «зелене світло» подальшій інтеграції України в ЄС».

У перший день візиту до Києва керівництво Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи провело низку зустрічей у Кабінеті міністрів, Верховній Раді та Адміністрації Президента України. 22 листопада делегація візьме участь у засіданні круглого столу «Зміцнення місцевої та регіональної демократії в Україні».

Нагадаємо, голову ХОДА Юлію Світличну в жовтні 2016 року було обрано Віце-президентом Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, вона входить до складу Бюро Конгресу та є членом Моніторингового комітету.

Фото

Теги: райнін світлична конгрес рє

Версія для друку Поділиться:


Вверх