ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

ХНАТОБ готує незвичайну прем'єру опери «Норма» Вінченцо Белліні

14 листопада 2017 | 09:26

ХНАТОБ готує незвичайну прем'єру опери «Норма» Вінченцо Белліні

Головну партію виконає одна з найбільш запитаних співачок світу – українка Людмила Монастирська.

Над виставою працюватиме знаменитий американсько-український диригент Хобарт Ерл, співпраця з яким стала доброю традицією театру і приносить прекрасні творчі результати.

«Ми готуємо незвичайну прем'єру: концертне виконання  шедевру епохи італійського «bel canto» - опери «Норма» Вінченцо Белліні, - розповідають у театрі. - Концертне виконання перед сценічним втіленням опери (відсутність декорацій, театральних костюмів і спеціального гриму) зараз дуже поширене у світовій театральній практиці й дозволяє зосередити всю увагу публіки саме на майстерності співаків і музикантів».

Вінченцо Белліні є автором одинадцяти опер, багато з яких користуються широкою популярністю, але саме опера «Норма» вважається одним з найдосконаліших шедеврів музичного театру. Белліні дуже ретельно працював над своїм твором. Одну лише славетну каватину «Casta diva» - молитву при місячному сяйві - композитор повністю переробляв вісім (!) разів, поки не переконався в її досконалості.

Дія опери розгортається на тлі протистояння галлів і римлян у 50 році до н.е. Верховна жриця галлів Норма порушила обітницю безшлюбності, тобто зрадила народну довіру: вона таємно стала дружиною римського консула Полліона та народила від нього двох дітей. А Полліон закохався в юну жрицю Адальжізу. Головну героїню розривають ревнощі, бажання помститися зрадникові, а також любов до дітей, почуття провини за порушену клятву перед народом і богами. Неоднозначні й інші герої: Адальжіза не може пробачити коханому зради верховної жриці, і навіть зрадник Полліон виявляється здатним на самопожертву.

У наш час «Норма» ставиться спеціально для видатних сопрано, оскільки партія головної героїні вважається однією з найскладніших у світовому оперному репертуарі – не тільки через віртуозну вокальну партію, але й через її високе емоційне напруження. На прем’єрі партію Норми виконає одна з найбільш запитаних співачок світу – українка Людмила Монастирська. 

Теги: хнатоб опера

Версія для друку Поділиться:


Вверх