ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Писарівському етнографічному музеї реконструювали селянську хату кінця XIX століття

06 листопада 2017 | 14:59

Роботи в музеї просто неба «Українська слобода», що на Золочівщині, профінансували спільно коштом обласного бюджету та місцевої громади.

Наразі це єдина на Золочівщині історична пам’ятка, з якої відвідувачі можуть дізнатися - як жили селяни наприкінці XIX - початку XX століття.

«На ремонт та реконструкцію було виділено майже 200 тис. грн (50% коштів – обласний бюджет, 45% - сільська рада, 5% - місцева громада), - розповів голова Золочівської РДА Ігор Гурін. – Ремонтні роботи проходили у вересні - жовтні. Було посилено фундамент (металева стяжка), вставлено двері та вікна, укладено підлогу, утеплено стелю, побудовано піч, проведено інші внутрішні роботи».

За інформацією директора Писарівського етнографічного музею просто неба «Українська слобода» Леоніда Кобця, різні споруди музею з’явилися в Писарівці в різний час.

«Комора і корчма завжди знаходились на цьому місці, а інші споруди було привезено – вони й склали комплекс музею, який почав працювати в 2008 році. Наприклад, хату було привезено в Малижине на Золочівщину родиною селян із Мерчика у 1929 році. Потім у ній був дитячий садок та управління колгоспу, а вже потім її перевезли до нас, у Писарівку. Хату хотіли забрати в музей у Сковородинівку, але громада відстояла, щоб залишилася».

Наразі музей нараховує понад півтисячі експонатів, серед яких - рушник середини XIX сторіччя та вишиванки. Експонати збирали ентузіасти в Писарівці та сусідніх селах.  

«Реконструкцію хати вже завершено, залишилося лише встановити огорожу та водостоки. Зараз ми потроху переносимо експонати з будівлі корчми, хочу ще щось доробити – розписати піч, встановити лави. Думаю, що навесні будівля буде приймати відвідувачів», - розповів директор музею.

Він відзначив, що розраховує на продовження ремонту в наступному році – реконструкції потребують будівлі корчми та комори.  

«Будемо розвивати зелений туризм - зробимо корчму, щоб відвідувачі могли скуштувати справжні українські страви. До нас приїжджають діти зі шкіл району та області, відвідують родини з Харкова та сусідніх областей. Усі охочі побачити аутентичне житло кінця позаминулого століття можуть приїздити до нас в музей», - запрошує відвідати «Українську слободу» Леонід Кобець.

Фото

Теги: музей реконструкція писарівка гурін

Версія для друку Поділиться:


Вверх