Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Обласна дитяча інфекційна лікарня отримала нове діагностичне обладнання

Обласна дитяча інфекційна лікарня отримала нове діагностичне обладнання

Сучасний автоматичний гематологічний аналізатор дозволить проводити 80 досліджень на годину.

Більш того, якщо звичайний гематологічний (клінічний) аналіз досліджує кров за 8 параметрами, то нова техніка - за 22 параметрами, що дозволить лікарям ставити більш точний діагноз.

Придбати обладнання для обласної дитячої інфекційної лікарні вдалося завдяки залученню благодійної допомоги.

«Ініціативу глави області Юлії Світличної підтримали наші соціальні партнери - БФ «Допомагати просто!». Завдяки активній співпраці з соціально відповідальними партнерами нам вдається вирішувати конкретні завдання, в тому числі і в сфері охорони здоров'я», - розповів заступник голови ХОДА Михайло Черняк, який 20 жовтня передав керівництву лікарні сертифікат на медтехніку.

Він зазначив, що новий аналізатор значно поліпшить якість діагностики, а це, в свою чергу, підвищить ефективність лікування.

«Це особливо важливо для дитячої інфекційної лікарні, адже здоров'я дітей для нас - передусім, - підкреслив Михайло Черняк. - В останні два роки ми значно збільшили фінансування сфери охорони здоров'я з обласного бюджету, в тому числі і цієї установи. У минулому році ми придбали для лікарні автоматичний біохімічний аналізатор. Зараз за кошти обласного бюджету тут проводяться ремонтні роботи: обладнується склад для вакцин, щоб утримувати їх у належних умовах».

Також обласна дитяча інфекційна лікарня входить до списку установ, ремонти яких будуть фінансуватися Європейським інвестиційним банком.

«Переговори щодо проекту ЄІБ вийшли на завершальну фазу, сподіваємося, найближчим часом почнеться його реалізація», - розповів заступник голови ХОДА.

Як зазначив головний лікар закладу Дмитро Кухар, нове обладнання дозволить за годину виконувати дослідження, які раніше проводили за зміну.

«Дослідження будуть більш детальними. Наприклад, ми будемо знати не тільки кількість еритроцитів у крові, але і їх якість, зрілість - це дуже важливо для діагностики. Раніше для проведення детальних аналізів нам доводилося відправляти матеріали в інші установи. Крім того, крові для аналізу береться в 20-30 разів менше, ніж при звичайному клінічному аналізі», - розповів Дмитро Кухар.

За словами завідувача діагностичною лабораторією лікарні Лариси Головахіної, для забору крові будуть використовувати одноразові системи, які забезпечать повну безпеку як хворого, так і медпрацівника.

«Аналізатор оснащений кольоровим дисплеєм, сенсорним управлінням, термопринтером - це сучасне обладнання, про яке лікарі можуть тільки мріяти», - зазначила Лариса Головахіна.