ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Те, як на Харківщині вдалося вирішити питання безпеки, заслуговує на повагу. Станіслав Карчевський

13 жовтня 2017 | 14:44

Те, як на Харківщині вдалося вирішити питання безпеки, заслуговує на повагу. Станіслав Карчевський

Голова ХОДА Юлія Світлична провела зустріч з Маршалом Сенату Республіки Польща.

Станіслав Карчевський перебуває з візитом в Харківській області 13 жовтня. Він відвідає Військово-медичний клінічний центр Північного регіону та Українсько-польський меморіал жертвам тоталітаризму.

Першим пунктом у програмі візиту Маршала Сенату Республіки Польща стала зустріч з головою ХОДА. Головними темами для обговорення стали питання співпраці між Харківщиною та Польщею, а також безпеки.

На початку зустрічі голова ХОДА окреслила соціально-економічну та суспільно-політичну ситуацію у регіоні.

«У 2014 році частина Харківської області була в зоні АТО, але сьогодні це повністю спокійний регіон. І тут, на сході країни, ми зберігаємо європейський мир, - акцентувала Юлія Світлична. – Дійсно, у тяжкі часи саме Польща надала нам вагому підтримку на геополітичній арені, захищаючи інтереси України, боронячи її суверенітет. Дякую за таку чітку позицію. Нам, як східному регіону, це надзвичайно важливо».

Станіслав Карчевський зазначив, що показники зростання в нашому регіоні «гідні подиву».

«Крім того, заслуговує на особливу повагу те, як вам вдалося вирішити питання, пов’язані з безпекою в регіоні. Польща та польський уряд вважають, що безпека – це найвищий пріоритет. Ми підтримуємо Україну і будемо надалі підтримувати. Польща буде заохочувати інші європейські країни до утримання санкцій проти Росії - аж доки не будуть виконані Мінські домовленості», - запевнив Маршал Сенату Республіки Польща.

Юлія Світлична також подякувала Станіславу Карчевському за допомогу, яку Польща надає в питаннях реабілітації українських військових, що отримали тяжкі поранення в зоні АТО.

«Я б також хотіла попросити, щоб ми продовжували цю програму. Для того, щоб наші військові змогли проходити реабілітацію в польських шпиталях і в найкоротші терміни повертатися до нормального життя», - зазначила керівник області.

Говорячи про співробітництво, Юлія Світлична відмітила, що регіон тісно співпрацює з польською стороною у сферах науки та освіти. Також керівник області акцентувала увагу на тому, що в умовах реформування, яке наразі відбувається в країні, зокрема – в питаннях децентралізації, надзвичайно важливим є досвід Польщі.

«Ми бачимо перспективу розвитку взаємовідносин у економіці, науці, сільському господарстві й промисловості та, безумовно, в культурній сфері», - сказала Юлія Світлична.

Станіслав Карчевський, у свою чергу, відзначив можливість розширення міжвишівського співробітництва, а також транспортного сполучення між Харківським регіоном і Варшавою.

«Я радий, що між Харківською областю та Польщею гарні стосунки. Це співпраця на рівні бізнесу, районів, на рівні регіону і воєводства. Ми дуже задоволені з цього приводу і будемо намагатися розвивати та покращувати ці стосунки. Я думаю, що співпраця щоразу може виходити на найвищий рівень», - зазначив Станіслав Карчевський.

Більше фото

Фото

Теги: світлична зустріч карчевський польща сенат маршал співпраця

Версія для друку Поділиться:


Вверх