ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

До Харківського інституту протезування має прибути група реабілітологів з Ізраїлю

12 жовтня 2017 | 14:48

До Харківського інституту протезування має прибути група реабілітологів з Ізраїлю

Про це повідомила голова ХОДА Юлія Світлична. 11 жовтня вона відвідала УкрНДІ протезування, де ознайомилася з роботою закладу та поспілкувалася з воїнами АТО, які проходять тут реабілітацію.

Під час перебування в закладі Юлія Світлична зустрілася з 13-ма воїнами АТО та привітала їх з майбутнім Днем захисника України. Керівник області також ознайомилась з роботою залів реабілітації, гідротерапії, роботизованих систем GEO та Hand and Hope тощо. Керівництву інституту голова ХОДА повідомила про перспективні проекти щодо зміцнення матеріальної бази та підвищення кваліфікації спеціалістів НДІ.

«Інститут протезування має комплексні програми щодо реабілітації учасників АТО, проте процес постійно потребує вдосконалення. Тому постійно запроваджуємо міжнародний досвід. Зараз ми знаходимося в перемовинах з посольством Ізраїлю задля того, щоб група кращих реабілітологів приїхала сюди, на Харківщину, та провела роботу з нашими медичними працівниками. І розглядаємо для цього саме базу інституту протезування. Ізраїльські фахівці є найкращими у світі та мають найкращі практики реабілітації», - сказала Юлія Світлична.

Директор УкрНДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності Антоніна Салєєва відзначила, що така допомога зараз є найнеобхіднішою для інституту.

«Найцінніша допомога – це знання. Добре, коли нам допомогли з басейном для реабілітації, і ми можемо освоїти нову методику, допомогли з можливістю побачити нові види протезів, але головне – щоб ми могли потім дати їм раду. Те, що ми можемо отримати досвід Ізраїлю, - це дуже радісна новина. Коли в нас була проблема заживлення важких пролежневих ран, які дуже довго не загоювались, Ізраїль нам допоміг, вони щиро поділилися тим, що знали на цьому етапі, і ми зрушили з місця», - розповіла Антоніна Салєєва.

Вона подякувала Юлії Світличній за допомогу інституту та зазначила: «Очолювати область у такий час - це теж сміливість. Це теж стати в стрій».

Керівник облдержадміністрації також повідомила, що було досягнуто домовленості з представниками Посольства Японії в Україні щодо надання нового медичного обладнання в установи Харківщини.

«Першою такою установою стане обласний військовий шпиталь, - відзначила Юлія Світлична. - Також знаходимося в постійних перемовинах з представниками Польщі та Литви щодо реабілітації учасників АТО за межами нашої держави. Запроваджуємо нові методики та залучаємо європейських фахівців задля забезпечення найвищої ефективності реабілітації наших воїнів».

За час, що пройшов з початку АТО на Донбасі, УкрНДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності суттєво зміцнив матеріальну базу, розширив можливості реабілітації та допоміг уже більш, ніж 100 важким пацієнтам – військовим та цивільним, що отримали поранення в зоні проведення АТО.

«Я дуже задоволена, що Харків сьогодні може відповідати на ті проблемні питання, які виникають і в інших регіонах, оскільки такий інститут протезування єдиний в Україні, - відзначила директор УкрНДІ протезування. - Він поєднує і клінічну сторону, і технічну, і наукову, і наше завдання – дати відповідь на найскладніші випадки. Понад 65 воїнів АТО з важкими пораненнями пройшли через наш інститут. Робимо все для того, щоб наші хлопці могли вийти абсолютно готовими до життя».

Більше фото

Фото

Теги: світлична ато інститут протезування зустріч воїн учасник ато день захисника україни

Версія для друку Поділиться:


Вверх