Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківська область може взяти участь у новій програмі USAID

Харківська область може взяти участь у новій програмі USAID

Перспективи подальшої співпраці регіону з Агентством США з міжнародного розвитку обговорили в ході зустрічі в ХОДА.

У ході зустрічі з делегацією USAID заступник голови ХОДА Олександр Скакун поінформував представників організації про соціально-економічну ситуацію в Харківській області, відзначивши суттєву стабілізацію у сфері безпеки.

«Ми витримали дуже складний іспит. Безумовно, це був виклик і нашій економіці, і безпеці, але в 2017 році ми впевнено говоримо, що регіон став на шлях розвитку. Зараз ми готові до повноцінного співробітництва в економічній площині та повномасштабного діалогу з вашою організацією», - сказав Олександр Скакун.

Директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Вікторія Белявцева нагадала про програми USAID, які діють на території області.

«У Харківській області діють кілька програм USAID. Дві з них - DOBRE і «ПУЛЬС» - спрямовані на підтримку об'єднаних територіальних громад. Кілька програм спрямовані на кредитування сільгоспвиробників і на підтримку осіб, які постраждали від конфлікту на сході України, в тому числі зі створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб. Однією з найбільших програм, що діють на території Харківщини, я б назвала програму «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні». У рамках цієї програми ми отримали досить серйозну допомогу при створенні Регіонального центру адміністративних послуг», - перерахувала Вікторія Белявцева.

Вона подякувала делегації USAID за постійну підтримку, яку організація надає регіону, та позначила ключові напрямки, в яких можливий розвиток співпраці.

«Сподіваємося на те, що надалі ми також зможемо розраховувати на допомогу в рамках децентралізації і створення ЦНАПів в об'єднаних територіальних громадах. А також у рамках впровадження електронного документообігу в структурних підрозділах ХОДА», - зазначила директор департаменту.

Директор офісу економічного зростання USAID Фарад Гауссі зазначив, що Уряд США і USAID готові надати підтримку Україні в боротьбі з наслідками конфлікту на сході країни.

«Я тільки приїхав до України, і особливий інтерес для мене представляють регіони, що межують із зоною конфлікту. Ми хотіли б у наступному році запустити ґрунтовну програму в регіонах, що межують із зоною конфлікту. І водночас будемо продовжувати наші програми, які є на національному рівні, - повідомив Фарад Гауссі. - Я записав ті пункти, які ви озвучили. Я знаю, що у нас є програми, які стосуються децентралізації, і поговорю з програмними менеджерами, щоб вони вийшли на контакт з вами, щодо адміністративних сервісів, я впевнений, що також ми зможемо працювати з ХОДА в найближчому майбутньому. Цифровий документообіг підпадає під цю категорію».