Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Переселенці та безробітні отримають кошти на власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

Переселенці та безробітні отримають кошти на власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

За чотири місяці активної фази реалізації проекту в Львівській, Полтавській та Харківській областях його учасниками стали більше тисячі українців.

А перші двадцять п’ять учасників проекту вже захистили бізнес-плани та невдовзі отримають фінансову допомогу в розмірі до 64 тис. грн для започаткування власного бізнесу. Вони відкриють заклади харчування, міні-ферми, інтернет-магазини, виготовлятимуть меблі тощо.

 «На жаль, соціальну політику, яка раніше велася в Україні, було спрямовано на те, щоб в разі, якщо у людини немає роботи, просто дати їй гроші, - говорить Міністр соціальної політики України Андрій Рева. - Подібна практика призводила до того, що жодних стимулів повертатись на роботу в людини не було. Особливо з огляду на те, що державна допомога по безробіттю практично дорівнювала прожитковому мінімуму, а він, у свою чергу, дорівнював мінімальній заробітній платі. За допомогою проекту «Рука допомоги» держава замість довготривалого соціально вразливого отримувача допомоги одержує платника податків, який забезпечує себе та свою родину».

У держбюджеті на цей рік передбачено 20 млн гривень на допомогу учасникам проекту. Перші 900 тис. гривень вже надійшли у пілотні регіони для придбання обладнання та матеріалів учасникам, які вирішили започаткувати власну справу.

Як показала початкова стадія реалізації проекту, в Україні є потужний суспільний запит на реінтеграцію довготривалих безробітних на ринок праці. З близько 1,5 тисячі заявок на участь у проекті понад 700 подані за напрямом «допомога у працевлаштуванні», 530 - на участь в оплачуваних громадських роботах і понад 200 – на отримання фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу. Коло учасників проекту постійно розширюється, що свідчить про значну мотивацію до покращення власного життя серед непрацюючих отримувачів державної соціальної допомоги та внутрішньо переміщених осіб, на допомогу яким орієнтований пілотний проект.

Довідки про проект можна отримати в «Агентстві стратегічних рішень «Голуб і Шинкаренко»», (098) 876-99-56, rukadopomogy17@gmail.com.

Довідка. Пілотний проект «Рука допомоги», який впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, має на меті апробацію механізмів виведення людей зі стану бідності шляхом сприяння у працевлаштуванні, залучення до громадських робіт або започаткування власної справи. Проект реалізується у трьох областях: Львівській, Полтавській та Харківській.

За підсумками реалізації пілотного проекту, який завершиться у 2018 році, буде розроблений законопроект щодо розповсюдження успішного досвіду на всю територію України. Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу та створити нові робочі місця.