Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Усі жителі Балаклії, чиї будинки були зруйновані внаслідок НС, отримають нове житло до 1 жовтня

Усі жителі Балаклії, чиї будинки були зруйновані внаслідок НС, отримають нове житло до 1 жовтня

Упродовж вересня у власність постраждалих сімей буде передано 25 квартир та 2 приватних будинки.

Одна з таких квартир належатиме Вірі Куроїд. 87-річна жінка, учасник війни, під час надзвичайної ситуації знаходилася вдома. Її будинок – у селищі Нафтовиків – розташований у кілометрі від військового арсеналу в Балаклії, де 23 березня сталася надзвичайна ситуація. Будівля надто постраждала від вибухів, її визнали аварійною й такою, що непридатна до проживання.

«Коли все сталося, я була вдома. Стеля завалилася, на мене падала штукатурка, повибивало вікна. Стіна від основної будівлі відійшла майже на 40 сантиметрів», - розповіла Віра Куроїд.

Нова квартира, в якій житиме жінка, розташована майже в центрі Балаклії, житло в гарному стані та не потребує ремонту.

Під час вибухів у селищі Нафтовиків, яке найбільше постраждало від НС на 65-му арсеналі, було зруйновано 4 багатоквартирні житлові будинки та 2 приватні. Стала потреба в негайному переселенні сімей. Виділення з державного бюджету додаткових коштів для придбання житла балаклійцям домоглася голова ХОДА Юлія Світлична – відповідної домовленості з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом вона досягла під час його візиту на Харківщину.

У результаті з державного бюджету було виділено майже 10 млн грн на закупівлю житла для жителів Балаклії, чиї домівки виявилися  вщент розтрощеними. Процедура закупівлі кватир почалася в кінці липня.

«Непридатними для проживання визнано було 25 квартир та 2 будинки. У нас вже на 100% підібрані квартири, постраждалі визначилися з тими об’ктами, які вони згодні, щоб їм придбали замість втраченого житла. Залишається один будинок. Ми запропонували сім’ї декілька варіантів, і господарі розмірковують», - розповів голова Балаклійської РДА Степан Масельський.

4 квартири будуть передані у власність постраждалим сім'ям вже 15 вересня – на сесії міської ради. Ті, що залишилися, – впродовж вересня.

«Кошти є в повному обсязі. На цьому тижні ми очікуємо масового заключення нотаріальних договорів. Ми думаємо, що закуплено буде ще 9 квартир і 1 житловий будинок. І найближчим часом на сесії міської ради вони будуть передані у власність постраждалим мешканцям. Ще 12 квартир і один будинок буде закуплено до жовтня», - сказав Степан Масельский.

Як пояснила заступник голови Балаклійської РДА Валентина Панасенко, 27 сімей отримають житло рівноцінне за кількостю кімнат і площею тому, що було втрачено.

«У деяких зруйнованих будинках барачного типу квартири були площею 40 і більше квадратних метрів. Тому в мешканців була можливість отримати 2-кімнатні квартири. Але площа не повинна перевищувати ту, яку вони займали. Якщо площа все ж таки перевищує займану раніше квартиру, то порядком передбачена можливість провести доплату за «зайві квадратні метри», - сказала Валентина Панасенко.

Окрім того, 27 постраждалих сімей отримають по 75 тисяч гривень матеріальної допомоги.

Нагадаємо, загалом на надання матеріальної допомоги мешканцям Балаклії з обласного бюджету було виділено 30 млн грн. Крім того, 5 млн грн було виділено з районного бюджету і 4,5 млн грн - з бюджету міста Балаклія. Ще 1 млн грн на ці цілі місто отримало від районів та міст Харківської області. За матеріальною допомогою для відновлення житла до міськради звернулися 3109 мешканців. Усього до списку громадян, що постраждали внаслідок вибухів на військовому арсеналі, було внесено 3908 мешканців міста.