Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

З 2018 року грошове забезпечення військовослужбовців залежатиме від прожиткового мінімуму

12 вересня 2017 | 17:16

Відповідну постанову «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб» Уряд прийняв 30 серпня.

Прийняття постанови дозволить з 1 січня 2018 року встановити залежність розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням від прожиткового мінімуму.

«Тобто при збільшенні в державі соціальних стандартів, прожиткового мінімуму, автоматично буде збільшуватися розмір посадового окладу та окладу за військовим званням військовослужбовців», – пояснив заступник директора Департаменту фінансів Міністерства оборони України полковник Сергій Галімський.

Окрім цього, розміри основних видів грошового забезпечення значно збільшаться порівняно з існуючими.

Зокрема, посадові оклади збільшаться у середньому у 4,5 разу. Наприклад, посадовий оклад стрільця збільшиться з 530 грн до 2700 грн. Командира танку - з 720 грн до 3170 грн. Командира бригади -  з 1200 грн до 7000 грн.

Оклади за військовим званням також зростуть. Так, розмір окладу за військове звання «солдат» збільшиться з 30 до 560 грн, «майор» – зі 125 до 1420 грн.

Також постанова зменшує кількість додаткових видів надбавок та винагород з 36 до 16.

«Це дасть змогу кожному військовослужбовцю розуміти, які види грошового забезпечення він отримує та за що. А розмір додаткових видів складатиме всього 40%, у той час як сьогодні він складає аж 85%», – розповів  Сергій Галімський.

Він також повідомив, що Міноборони працює над покращенням соціальних стандартів для сержантів бойового складу та військовослужбовців, які проходять службу в умовах підвищеного ризику для життя, відповідно до кращих практик країн-членів НАТО.

Так, розмір щомісячної премії окремим категоріям осіб сержантського складу збільшувався двічі: з 1 липня 2016 року – на 750 грн, а з 1 серпня 2017  року – ще на 350 грн.

«З 6 грудня 2016 року наказом Міноборони вперше було введено спеціальну надбавку військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Надбавка виплачується в залежності від мінімального прожиткового мінімуму, посади та місця проходження служби. Сума складає, наприклад, в підрозділах забезпечення – 1886 грн, у штабах – 2155 грн, у бойових підрозділах – 2636 грн», – розповів заступник директора Департаменту фінансів Міноборони.

Також з 1 липня підвищено розмір щомісячної премії військовослужбовцям, які проходять військову службу у військових частинах і підрозділах високо мобільних десантних військ та морської піхоти. Розміри грошового забезпечення у ВДВ збільшено в середньому за посадами: стрілець – на 1000 грн, командир відділення – на 1700 грн, командир взводу – на 1900 грн.


Теги: грошове забезпечення військовослужбовці

Поділиться:Схожі новини