Харківська обласна державна адміністрація

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Марк Беккер очолив оперативний штаб із захисту прав і свобод землекористувачів області

17 серпня 2017 | 16:00

Перший заступник голови ХОДА за участю заступника Міністра юстиції України Гії Гецадзе 17 серпня провів перше, організаційне, засідання штабу.

Відкриваючи засідання, Марк Беккер повідомив, що оперативний штаб із забезпечення прав і свобод власників землі та врожаю був створений в області розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної. До складу штабу увійшли представники силових структур області, громадських організацій, які об'єднують власників землі, фахівці Департаменту АПР ХОДА, фіскальної служби і Держгеокадастру області. Заступниками голови оперативного штабу стали заступник голови ХОДА Олександр Скакун та начальник Головного територіального управління юстиції в Харківській області Олександр Чурсін.

Марк Беккер підкреслив, що керівник облдержадміністрації жорстко поставила питання запобігання рейдерському захопленню землі в регіоні та захисту малого і середнього бізнесу в цій сфері.

«Головною метою діяльності штабу є забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень земель і зібраного врожаю, швидке й ефективне реагування на будь-які незаконні дії щодо протиправного захоплення майна аграріїв. Штаб не заміщує діяльність відповідних органів у фіскальній частині або рішення судів - ми повинні оперативно втручатися в проблему та ініціювати її рішення», - підкреслив Марк Беккер.

Він також підкреслив роль центральних органів влади - Міністерства юстиції, яке стало ініціатором проведення і створення оперативних штабів на території України.

«Ми вдосконалили законодавство, передали функції земельних реєстраторів місцевій владі і нотаріусам, створили досудову адміністративну процедуру в системі Мін'юсту. Тепер створено штаби щодо захисту прав і свобод землекористувачів. У робочому порядку будемо підтримувати їх діяльність в областях», - сказав Гія Гецадзе.

Керівник громадської організації «Асоціація фермерів і приватних землекористувачів Харківської області «Фермер» Іван Биков зазначив, що до створення штабу представники громадськості не мали необхідних важелів та інформації для того, щоб дієво боротися з порушниками в земельній сфері.

«Основна причина рейдерських захоплень - неправильне оформлення земдокументації, і тут велику роль відіграє відсутність інформованості і незнання законодавства фермерами», - повідомив Іван Биков.

За словами Марка Беккера, діяльність штабу дозволить домогтися оперативного вирішення майнових питань, у тому числі, дасть можливість оскарження дій земреєстраторів.

Довідка. За даними Департаменту агропромислового розвитку ХОДА, протягом 1,5 року надійшло 10 звернень щодо спроб захоплення майна сільгосппідприємств різних форм власності з Харківської області. Всього в регіоні - понад 2 тис. землекористувачів, серед яких - 20 великих агрохолдингів.

Фото

Теги: беккер штаб по захисту прав і свобод землекористувачів рейдерство протидія

Версія для друку Поділиться:


Вверх