ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Президент підписав зміни до Державного бюджету України на 2017 рік

01 серпня 2017 | 15:28

Значну частину коштів від перевиконання бюджету буде спрямовано на підтримку соціально вразливих верств населення та низку пріоритетних програм, у тому числі в оборонному секторі країни.

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».

«Ключові напрямки використання цих грошей є надзвичайно важливими. Перші, хто має отримати кошти від перевиконання бюджету, – це найбідніші верстви населення. Маються на увазі люди, які отримують субсидії. Ми маємо забезпечити, щоб в повному обсязі їх видатки були профінансовані», - наголосив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що має пропозиції щодо заохочення тих отримувачів субсидій, які економлять енергоресурси задля впровадження енергоощадних технологій у своїх оселях.

«Ті, хто економлять електроенергію, ті, хто економлять тепло, будуть мати можливість живими грошима отримати кошти, які вони можуть витратити на сплату комунальних послуг або на енергоефективність. І ця ініціатива отримала підтримку в уряді», - сказав Глава держави.

За словами Петра Порошенка, успішною є експериментальна програма, в рамках якої перевиконання надходжень від митниці спрямовується на будівництво доріг в областях.

«Ніколи за всю історію України такої кількості доріг не будувалось. І ніколи таких коштів на розвиток дорожньої мережі не спрямовувалось. При чому, це в руках, у тому числі, регіональної влади. Це, в тому числі, і результат політики децентралізації», - сказав Президент.

Він наголосив, що вже понад 16 млрд гривень використано додатково до коштів, передбачених державним бюджетом на будівництво та реконструкцію доріг.

Третім вагомим напрямком Глава держави назвав фінансування медицини в селі.

«Це добра новина для селян. Депутати прислухались до моїх пропозицій і виділили 4 млрд гривень для розвитку сільської медицини», - зазначив Петро Порошенко і наголосив на тому, що ці гроші спрямовуватимуться зі спеціального фонду державного бюджету.

«Цей спецфонд перейде, в тому числі, і на наступний рік. Це не буде компанійщина. Це дуже добре розрахована програма захисту людей», - підкреслив Петро Порошенко.

Зміни до Державного бюджету 2017 року забезпечать фінансування кількох важливих напрямків в оборонному секторі України, наголошує Президент.

«Захисту від російської агресії потребує Україна, українська земля. Наші Збройні сили, які зараз користуються найбільшим рівнем довіри, потребують належного рівня фінансування. І ми це робимо як з загального фону бюджету, так і, в першу чергу, коштом спецфонду, конфіскату, який надійшов зусиллями Генеральної прокуратури до бюджету (повернення коштів, вкрадених колишніми високопосадовцями попередньої влади – ред.)», - сказав Глава держави під час підписання закону.

«Ми розглянули це питання на засіданні РНБО, і можу сказати, що переважно це спрямовується на декілька надзвичайно важливих напрямків», - наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, значна частина коштів буде спрямована на будівництво заводу з виготовлення боєприпасів. «На сьогодні ми маємо будувати сучасний завод, який би забезпечив боєприпасами різного ґатунку українські Збройні сили», - підкреслив він.

Ще одним напрямком фінансування є забезпечення постановки на озброєння в українську армію декількох надзвичайно важливих типів озброєння, зокрема - танків «Оплот».

Крім того, йдеться про закупівлю засобів радіоелектронної боротьби, безпілотних літальних апаратів. На належному рівні залишатиметься і фінансування виробництва ракет, запевнив Петро Порошенко. «Ми готові до виробництва нових українських ракет, які добре пройшли випробування», - констатував він.

Законом передбачено також забезпечення соціального захисту військовослужбовців. Президент доручив спрямувати мінімум 1 мільярд гривень на нову житлову програму з будівництва житлового фонду для військових-контрактників. «Це підвищить мотивацію йти на контрактну армію», - сказав Петро Порошенко.

Президент також повідомив, що найближчим часом буде завершена комплектація контрактної армії. «Мені приємно повідомити, що Збройні сили сьогодні мають можливість вже обирати кого брати з контрактників, а кого - ні. Буде продовжено набір лише на окремі військові спеціальності і на офіцерські посади», - зазначив Глава держави, констатуючи значне підвищення якості Збройних сил.

Петро Порошенко також повідомив, що будуть профінансовані й заходи, необхідні для спорудження Музею Героїв Небесної Сотні та створення Музею воїнів АТО, вшанування 85-ї річниці Голодомору в Україні та багато інших проектів.

Теги: порошенко закон

Версія для друку Поділиться:


Вверх