Заяву на монетизацію зекономленої субсидії необхідно подати до 1 вересня. Кабмін
Виплата «живих» грошей - це перший крок переходу до повної монетизації пільг і субсидій.
«Монетизації за результатами попереднього опалювального сезону підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу - 100 кубометрів за умови, що ці ресурси використовуються для опалення. Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин - 135 гривень за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень - за зекономлений обсяг газу», - нагадують на урядовому порталі.
Під монетизацію підпадають близько 2 млн домогосподарств. Громадяни, які зекономили ресурси, мають до 1 вересня поточного року звернутися до органів соціального захисту з відповідною заявою та вказати реквізити банківського рахунку або поштового відділення, куди можна перерахувати кошти. Виплата коштів відбуватиметься у вересні-жовтні цього року.
«Якщо громадянин має зекономлену субсидію на газ або електроенергію, які використовуються для опалення, але з якихось причин не був включений у відповідний список на монетизацію, він може звернутися до підприємства з проханням включити його у додатковий список, - роз’яснюють урядовці. - Або ж потрібно надати інформацію до органу соціального захисту населення про наявність зекономленої субсидії, що видно з платіжки. І на підставі цього управління соцзахисту має право запитати надавача послуги – чому такого громадянина не було включено у відповідні списки».