Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Гендерна нерівність – явище того ж порядку, що й корупція, непотизм та популізм. Юлія Світлична

Гендерна нерівність – явище того ж порядку, що й корупція, непотизм та популізм. Юлія Світлична

Голова ХОДА бере участь у Першому міжнародному гендерному форумі, що проходить у Харкові 7 липня.

Керівник області увійшла до складу оргкомітету форуму разом з дружиною Президента України Мариною Порошенко та представником Президента у Верховній Раді України, народним депутатом Іриною Луценко.

Звертаючись до учасників під час відкриття форуму, Юлія Світлична привітала їх на Харківщині та відзначила, що захід зібрав усіх, хто прагне зробити принципи «Рівність. Можливості. Успіх» девізом для прогресивної та європейської України.

«Для українського суспільства гендерна проблематика порівняно нова, але насправді вона є невіддільною частиною тих цінностей, заради яких мільйони людей вийшли на Майдан під час Революції Гідності, для втілення яких Україна стала на шлях докорінних та рішучих реформ у економіці, соціальній сфері та державному управлінні, - наголосила голова ХОДА. - Адже гендерна нерівність – це явище того ж порядку, що й корупція, непотизм, популізм та інші вороги відкритої, заможної та сучасної держави».

Керівник області нагадала, що торік однією з мейнстримних тем світового економічного форуму в Давосі став вислів британського міністра Джастін Грінінг: «Жодна країна у світі не може розвиватися по-справжньому, якщо половина її населення лишається за лаштунками».

«Аналогії дуже прості. Щоб бути успішними в бізнесі, треба не тільки уникати прямих збитків, але й вміти не втрачати вигоду. Для суспільного розвитку на сучасному етапі є ті ж самі закони. І успішна країна має розкривати потенціал всіх своїх громадян. Саме тому утвердження принципів паритетної демократії, забезпечення рівних можливостей для чоловіків та жінок в економіці, політиці, громадянському суспільстві є сьогодні ціннісним дороговказом для всього прогресивного світу», - сказала Юлія Світлична.

Вона відзначила, що підтримка першої леді України, а також Ірини Луценко, яка стала ініціатором проведення Global Gender Forum, дозволить виступити єдиною силою в принциповій справі ратифікації Україною Стамбульської конвенції Ради Європи.

«Разом ми повинні розвинути проектну роботу на місцях, встановити повну нетерпимість до домашнього насильства, створити рівні можливості для реалізації кожної людини – незалежно від її статі. Як це зробити? Колись велика Маргарет Тетчер подарувала світу крилатий вираз: «Якщо хочете, аби щось було зроблено, треба кликати жінку». Сильно сказано, але я не можу погодитися з цим, тому що запровадження нових ідей і нових механізмів у державі – це наша спільна праця: чоловіків і жінок, молоді та старшого покоління. І тільки разом, об’єднуючи зусилля, нам під силу досягти успіху на цьому шляху», - підкреслила голова облдержадміністрації.

Юлія Світлична акцентувала, що досягнення гендерної рівності – це цивілізаційне питання.

«По суті, воно звучить так: що повинно керувати нашим життям? Цінності чи табу? Можливості чи обмеження? Це вибір між минулим і майбутнім. І Україна зробила цей вибір. Наш вибір – з Європою та всім цивілізованим світом, що покладає невіддільні та фундаментальні права людини й громадянина в основу свого суспільного поступу», - підсумувала керівник Харківської ОДА.

Більше фото