ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Будівництво Харківської обласної філармонії має бути завершено протягом двох років. Юлія Світлична

30 червня 2017 | 15:09

Голова ХОДА перевірила, як просуваються роботи на головному «культурному» будівництві регіону.

«Роботи на другому спусковому комплексі Харківської обласної філармонії - це велика зала майже на 800 місць - тривають не один рік. Зараз усе йде за графіком, є все необхідне: і фінансовий ресурс, і технічні можливості, і робоча сила, - зазначила Юлія Світлична. - Обсяг робіт, які ще належить провести, досить значний і потребує особливої уваги. Є частини ліпнини, які потрібно або відновити і привести до ладу, або виготовити заново. Потім потрібно провести підготовчі роботи та взятися до оздоблення. Головне завдання, яке я ставлю будівельникам: об'єкт повинен бути завершений протягом двох років».

Керівник компанії-генпідрядника повідомив, що до кінця року буде закінчено загальнобудівельні роботи, встановлять двері, вікна, змонтують покрівлю, а також завершать монтаж сценічного обладнання. Наступного року будівельникам знадобиться ще близько 7 - 8 місяців для закінчення оздоблювальних робіт, укладання плитки, паркету, установлення меблів, облаштування сцени тощо.

За словами директора й головного диригента Харківської обласної філармонії Юрія Янка, велика зала філармонії виглядатиме так само, якою вона була у XIX столітті.

«Сама зала буде з ложами, ліпленням, атлантами, янголятами. Сама філармонія після завершення робіт стане величезним комплексом, де можна буде отримати повний спектр музичних послуг: послухати орган, оркестр, солістів, хор», - перерахував Юрій Янко.

Він також відзначив, що вперше в Україні в залі буде встановлено спеціальне звукове обладнання (так звана «мушля», яка фокусує звук). Також змонтують спеціальний механізм, завдяки якому буде підніматися й опускатися оркестрова яма.

«Слухаючи Юлію Олександрівну, слухаючи будівельників, ми розуміємо, що відкриття великої зали дійсно наближається, і ми це відчуваємо. Думаю, що все намічене буде зроблено, і ми не підведемо ані керівництво області, ані наших слухачів», - підкреслив Юрій Янко.

Голова ХОДА нагадала, що реконструкція філармонії ведеться за рахунок співфінансування з державного та обласного бюджетів.

«Ми робимо все, щоб у найкоротші терміни завершити будівництво, яке тривало десятиліттями», - підкреслила Юлія Світлична.

Вона також зазначила, що хоча на даний момент філармонія є тим об'єктом сфери культури, якому приділяється підвищена увага, це далеко не єдине «культурне» будівництво в області. Так, коштом обласного бюджету триває реконструкція районних і сільських будинків культури в Кегичівському, Богодухівському, Нововодолазькому, Зачепилівському, Ізюмському районах, вже завершують роботи із зовнішнього оброблення фасадної системи будинку культури в Куп'янському районі. Також реконструюються будинки дитячої творчості та бібліотеки. В обласному центрі проводиться планова реконструкція колон Харківського академічного російського драматичного театру ім. О.С. Пушкіна.

Більше фото

Фото

Теги: світлична будівництво культура філармонія реконструкція

Версія для друку Поділиться:


Вверх