Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Готова вся документація, що необхідна для переведення будинків у Балаклії на індивідуальне опалення

Готова вся документація, що необхідна для переведення будинків у Балаклії на індивідуальне опалення

Роботи на вул. Арсенальній розпочнуться одразу по завершенню тендерних процедур.

Про це повідомили в ході засідання обласного штабу з відновлення будівель та споруд, що були пошкоджені внаслідок надзвичайної ситуації на 65-му арсеналі. Засідання пройшло в місті Балаклія за участю заступника голови ХОДА Євгенія Шахненка, керівників району та міста, а також будівельників і представників усіх служб, яких залучено до відновлювальних робіт.

«На даний момент перший етап відновлювальних робіт на вул. Арсенальній та в сел. Нафтовиків завершений стовідсотково, - відзначив під час засідання Євгеній Шахненко. - У житлових будинках повністю відновлено покрівлі, у квартирах та під’їздах замінено пошкоджені вхідні двері та вікна, проведено інші роботи. Наразі закінчуються роботи, які увійшли у другий етап відновлення».

За інформацією голови Балаклійської РДА Степана Масельського, більшість будівельних компаній, яких було залучено до відновлювальних робіт у Балаклії, майже в повному обсязі виконали додаткові роботи. У деяких будинках міста залишилося завершити заміну вікон, вхідних дверей та відновити відкоси. Учасники засідання штабу також акцентували увагу підрядників на необхідності провести очищення території міста від будівельного сміття.

Також під час засідання штабу заслухали звіти інженерів технічного нагляду, які здійснюють супровід відновлювальних робіт по кожному об’єкту.

Серед найактуальніших питань проведення робіт у Балаклії залишається поновлення опалення в 16-ти житлових будинках на вул. Арсенальній. Котельню, що опалювала будинки, було знищено внаслідок НС, тому їх вирішили перевести на індивідуальне опалення.

«У ПАТ «Харківгаз» вже отримано технічні умови, також виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію підвідного газопроводу. Після проведення тендерної процедури розпочнуться основні роботи. Наразі всі роботи поводяться згідно з розробленим графіком», - доповів про стан справ у цьому питанні заступник начальника Управління паливно-енергетичного комплексу ХОДА Дмитро Тараненко.

Нагадаємо, для реалізації проекту переведення будинків на вул. Арсенальній на автономне опалення було виділено: з обласного бюджету - 3 млн грн на реконструкцію газопроводів низького тиску по вул. Арсенальній; з районного бюджету - 438 тис. грн - на коригування схеми газопостачання міста, виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію газопроводів низького тиску та систем газопостачання в будинках. Коштом матеріальної допомоги мешканців квартир забезпечать котлами та газовими лічильниками.