Харківська обласна державна адміністрація

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Дональд Трамп не давав поради, а запитував чим допомогти. Глава держави - про зустріч з Президентом США

26 червня 2017 | 10:04

Про це Петро Порошенко заявив в інтерв’ю українським телеканалам.

«Якщо говорити про головні мої враження від візиту в США і від зустрічі з Президентом Трампом, ключова його позиція була не давати поради, а він чітко запитував: «Петро, чим тобі допомогти?». Це позиція справжнього партнера, справжнього друга України», - підкреслив Президент.

«Стосовно рукостискання – це було рукостискання партнерів. І загальна атмосфера, яка починається з рукостискання, була дуже дружня, дуже партнерська, дуже надійна, і я себе відчував дуже комфортно», - додав він.

Петро Порошенко підкреслив, що одним з основних завдань його візиту до Вашингтона було поінформувати стратегічних партнерів України – США, нову Адміністрацію та Президента Дональда Трампа про ситуацію в Україні та на її окупованих територіях.

«Завдання перед нами стояли надзвичайно важливі. Хочу одразу ж зняти будь-які інсинуації про те, що візит drop-in - тільки сфотографуватися. Нам це було не потрібно», - зауважив Петро Порошенко.

«Це не просто перша зустріч, знайомство лідера Сполучених Штатів Америки і вашого покірного слуги, а ми мали дуже важливе завдання, щоб обмінятися думками і озброїти аргументами напередодні тих багатосторонніх і двосторонніх зустрічей, які відбудуться у Гамбурзі у форматі Великої двадцятки», - заявив Глава держави.

На переконання Петра Порошенка, українській делегації вдалося це завдання виконати. «Були надані не просто аргументи, а матеріали, докази – фотокартки, карти, документи, шеврони і багато інших речей, які чітко доводять російську присутність на Донбасі», - наголосив Президент.

«Моєю метою, як Президента, метою спільної світової коаліції є принести мир на українську землю. І чіткість пріоритетів, плани - що і коли будемо робити, координація зусиль, починаючи з Організації Об’єднаних Націй і закінчуючи НАТО і трансатлантичним співробітництвом – це все вдалося реально обговорити», - також сказав він.

«Ми фактично досягли дуже важливої мети. Якщо раніше, під час мого першого візиту в США, країна продемонструвала потужну двопартійну підтримку не просто України, а українського народу, української влади, то на сьогоднішній день ми можемо говорити, що це не просто конгресова і сенатська підтримка, а це вже підтримка виконавчої влади. Де-факто можна говорити, що Україна об’єднала всю Америку. І сьогодні, я думаю, що це було абсолютно чітко видно, і я дуже задоволений підсумками цього візиту», - підкреслив Петро Порошенко.

Теги: порошенко трамп

Версія для друку Поділиться:


Вверх