ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ХОДА приєднається до вивчення та випробування зразка газового генератора, що працює на відходах

16 червня 2017 | 17:44

Про це заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко повідомив 16 червня під час особистого прийому громадян.

У ході прийому до Євгенія Шахненка звернулася група дослідників з міста Мерефа. Вони розповіли про свою установку - газогенератор, який працює на твердих побутових відходах. За словами розробників, подібного комплексу, який виробляє газ за допомогою термічного розкладання відходів, в Україні сьогодні не існує. Так, один газогенератор може приймати 35 тонн сміття на добу (9 тисяч тонн за рік).

«Ми просимо допомогти в реалізації нашого проекту. Показники установки унікальні: один газогенератор виробляє 700 кубометрів газу на годину (понад 5 тис. куб. м на добу). Газ можна використовувати для опалення приміщень, зокрема, обігрівати теплиці. Крім того, газу вистачить на роботу двох електростанцій потужністю 1 мегават», - розповіли про переваги комплексу розробники.

Вони також відзначили, що основний компонент установки - газовий генератор - можна виробляти в Харкові.

Євгеній Шахненко зацікавився інновацією та пообіцяв розробникам детально вивчити інформацію, а також допомогти у випробуванні зразка агрегату на діючому виробництві.

«Усього в області планується робота 21 комплексу з управління відходами, з яких 12 - вузлових, які за рік будуть переробляти 10 тис. тонн відходів. Ми дуже зацікавлені в розвитку інноваційних технологій у сфері перероблення та утилізації ТПВ. Ваш комплекс з його потужностями вкрай цікавий», - сказав заступник голови ХОДА.

Також до Євгенія Шахненка зверталися за допомогою у вирішенні житлово-комунальних проблем. Так, мешканки селища Васищеве Харківського району просили допомогти в оформленні документів на будівництво гаражу, харків'янка, яка проживає на вулиці Римарська, розповіла, що старий будинок потребує ремонту. Ще один мешканець Харкова висловив свою незгоду з установкою в багатоквартирному будинку загального газового лічильника.

Крім того, на прийом прийшли ініціативні групи інвесторів харківських довгобудів - будинків по просп. Перемоги, 61а, та вул. Джерельній, 11. Вони просили сприяння з боку ХОДА у вирішенні питання завершення будівництва.

Євгеній Шахненко запевнив, що детально вивчить усі озвучені заявниками питання. Усі, хто прийшов на прийом, за необхідності, отримали консультації керівників профільних підрозділів ХОДА.

Фото

Теги: шахненко особистий прийом громадян тпв газовий генератор переробка відходів

Версія для друку Поділиться:


Вверх