ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Євгеній Шахненко перевірив стан підготовки до опалювального сезону Вовчанського та Великобурлуцького районів

16 червня 2017 | 15:38

Євгеній Шахненко перевірив стан підготовки до опалювального сезону Вовчанського та Великобурлуцького районів

15 червня відбулося чергове засідання обласного штабу з питань підготовки господарського комплексу та об’єктів соцсфери до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2017-2018 років.

У засіданні взяли участь керівники профільних підрозділів обласної адміністрації, представники управлінь освіти, охорони здоров'я, соцзахисту, а також керівництво районів.

Учасники заходу обговорили питання, що пов'язані з підготовкою господарського комплексу, житлового фонду, дорожнього господарства та об'єктів соціальної сфери районів до опалювального сезону.

Як доповів голова Вовчанської РДА Віталій Мірошник, роботи з підготовки житлово-комунального комплексу району проходять відповідно до плану.

«Технічне обслуговування газопроводів, газорозподільчих пунктів проводиться згідно з графіком, обслуговування розподільчих газопроводів високого та низького тиску виконано на 100%. На червень-вересень заплановано комплексне приладове обстеження газопроводів – понад 86 км, капітальний ремонт газопроводу високого тиску Юрченкове – Котівка, заміна регуляторів тиску та інше», - розповів Віталій Мірошник.

За його словами, станом на 12 червня до роботи в опалювальний період підготовлено три котельні, що складає 42% від запланованого, відремонтовано 4 км теплових мереж (33,8%). Проводиться ремонт повітряних ліній електропередачі.

«У 2017 році на заходи з підготовки водопровідно-каналізаційного господарства передбачається використати коштів у розмірі 650 тисяч грн. Станом на сьогодні проведено роботи із заміни водопровідних мереж протяжністю 760 метрів при плані 1,2 км, підготовлено дві водопровідні насосні станції з трьох, а також чотири з 14-ти каналізаційних насосних станцій. Готові до роботи дві з шести каналізаційних очисних споруд, 35 з 67 свердловин», - доповів голова Вовчанської РДА.

Що стосується житлового фонду, у Вовчанському районі передбачається комплексно підготувати до зими 123 житлових будинки: 52 - комунальної власності, 32 - ОСББ, 39 - колективної власності. Проводиться також робота з обладнання житлових будинків лічильниками.

«50 будинків, які мають централізоване теплопостачання, на сьогодні оснащено лічильниками, щодо 11-ти будинків розробляється документація, 14 - не можуть бути оснащені приладами обліку тепла за технічних причин», - уточнив Віталій Мірошник.

Євгеній Шахненко зауважив, що оснащення житлового фонду приладами обліку тепла є одним з першочергових завдань у сфері ЖКГ області.

«Загалом по області понад 80% житлових будинків вже оснащено лічильниками, і ми активно працюємо над тим, щоб досягти 100%-го показника. Якщо немає можливості встановити прилад на будинок, з’ясуйте - чи можливо обладнати лічильниками квартири. Облік спожитого тепла та раціональне використання ресурсів - питання енергетичної безпеки», - підкреслив Євгеній Шахненко.

Доповідаючи про стан підготовки до осінньо-зимового періоду Великобурлуцького району, заступник голови РДА Тетяна Лісна розповіла, що послуги централізованого теплопостачання в районі надає ТОВ «Котельня лікарняного комплексу». На сьогодні підприємством проводиться робота з підготовки двох котелень. Водопровідно-каналізаційним підприємством підготовлено до сталої роботи одну водопровідну насосну станцію (33% до плану), одну каналізаційну насосну станцію (50% до плану) та 20 артезіанських свердловин (34%).

Заступник голови РДА акцентувала увагу на тому, що ситуація з водопостачанням Великого Бурлука кожного року погіршується.

«Вода до районного центру надходить зі свердловини в Катеринівці. Трубопровід, яким транспортується вода, майже повністю зношений. Власник перебуває за межами України, і питання передавання в комунальну власність не вирішується. Тому ми вирішили побудувати новий водогін з Катеринівки до Бурлука. У 2016 році коштом районного бюджету було виготовлено проект. А в цьому році за підтримки ХОДА було виділено фінанси на будівництво, - розповіла Тетяна Лісна. - Тендер триває. Найближчим часом буде визначено підрядника».

Підбиваючи підсумки засідання, Євгеній Шахненко зазначив, що роботи з підготовки до опалювального періоду в обох районах проходять згідно з графіками.

Він звернув увагу керівників районів на необхідність підготовки до зими електромереж.

«У минулому році через налипання снігу та обриви мереж постраждало багато мешканців області. У цьому році маємо зробити все, щоб не допустити таку ситуацію», - наголосив заступник голови ХОДА.

Фото

Теги: шахненко штаб великий бурлук вовчанськ опалювальний період

Версія для друку Поділиться:


Вверх