ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Чотири об’єднані громади області отримають з держбюджету близько 17 млн грн на розвиток інфраструктури

14 червня 2017 | 13:19

14 червня в ХОДА пройшов практичний семінар, на якому обговорили актуальні питання підготовки проектів розвитку об’єднаних територіальних громад.

Як зазначили організатори, у першу чергу, мова йде про підготовку проектів, що фінансуються коштом Державного фонду регіонального розвитку та субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Основними учасниками заходу стали експерти Харківського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», фахівці ХОДА та представники проектних команд ОТГ і громад, які ініціювали процес об’єднання.

За даними заступника начальника Управління з питань розвитку транспортної інфраструктури, торгівлі та фінансових ресурсів Департаменту економіки та міжнародних відносин ХОДА Ольги Шамаєвої, такі семінари будуть проводитися регулярно.

«Наша мета – надати повну інформацію представникам ОТГ та навчити їх готувати якісні проекти, - зазначила Ольга Шамаєва. - Наразі з державного бюджету на розвиток інфраструктури субвенцію отримують 4 громади. Це Старосалтівська ОТГ - 5,8 млн грн, Мереф'янська - 1,7 млн грн, Чкалівська - 5,2 млн грн, Роганська - близько 5 млн грн. Кошти можна буде спрямувати на інфраструктурні проекти, які сама громада запланувала. Про порядок оформлення заявок та підготовку проектів ми сьогодні й говоримо».

Директор Харківського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Діана Баринова представила експертів центру Володимира Родченка та Віктора Нестеренка, які надаватимуть ОТГ консультації щодо написання проектів сталого розвитку територій. Вона зауважила, що, окрім 4 ОТГ, які отримають субвенцію на розвиток інфраструктури, інші території можуть претендувати на кошти ДФРР у рамках проектного конкурсу на 2018 рік.

«Фінансування проектів коштом ДФРР також є нашим шансом показати на місцях можливості децентралізації. Адже основний мотиваційний фактор децентралізації – саме фінанси і розвиток території, й такі можливості надає держава. Сьогоднішній семінар покликаний навчити лідерів ОТГ ефективно використати кошти на місцях», - сказала Діана Баринова.

Довідка. За даними ХЦРМС, на Харківщині планується створити 57 ОТГ. Наразі створено 6 об’єднаних громад: Старосалтівська селищна Вовчанського району, Чкалівська селищна Чугуївського району, Роганська селищна Харківського району, Мереф’янська міська Харківського району, Нововодолазька селищна Нововодолазького району та Зачепилівська селищна Зачепилівського району. Близько 15 потенційних центрів ОТГ ініціювали процес об’єднання та знаходяться в його активній фазі. 

Фото

Теги: баринова семінар отг розвиток інфраструктури громади проекти шамаєва

Версія для друку Поділиться:


Вверх