ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Нарахування боргу субсидіантам після розрахунку за результатами опалювального періоду неможливо. Уряд

02 червня 2017 | 11:06

Це передбачено Постановою КМУ від 23.08.2016р. № 534.

«Якщо сім’я своєчасно і в повному обсязі сплачувала свою обов’язкову частку платежу згідно з субсидією, заборгованості після повернення до бюджету невикористаних субсидій не повинно виникнути», - зазначають на урядовому порталі.

У разі, якщо громадянам - одержувачам житлових субсидій надійшли платіжки із заборгованістю за тепло, газ чи електроенергію у разі використання цих енергоносіїв для опалення за минулий опалювальний період, постачальники житлово-комунальних послуг зобов’язані здійснити перерахунок платежів.

Постанову  № 534 можна переглянути тут.

Нагадаємо, через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідають реальному споживанню послуг, щороку на рахунку отримувачів субсидій утворюється значна сума невикористаних субсидій. Невикористана субсидія на газ і електроенергію, які використовуються для побутових потреб – газова колонка, плита, світло -  залишається на рахунках субсидіантів.

Зекономлені 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, які використовуються для опалення будинку, будуть виплачені енергоощадним сім’ям готівкою.

Все, що перевищує вартість 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, яка йде на електроопалення, та невикористані субсидії на холодну і гарячу воду за підсумками опалювального сезону буде повернуто до Державного бюджету.

Теги: субсидія мінсоцполітики

Версія для друку Поділиться:


Вверх