Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківські ветерани та в’язні нацистських концтаборів відвідали зону АТО

Харківські ветерани та в’язні нацистських концтаборів відвідали зону АТО

Делегацію очолив колишній в'язень концентраційних таборів - професор Української інженерно-педагогічної академії Ігор Малицький.

Саме він звернувся до керівника області Юлії Світличної з проханням організувати таку поїздку – щоб особисто поспілкуватися з українськими бійцями на лінії зіткнення та підтримати їх. Ініціативу Малицького, який є головою Харківської обласної організації борців антифашистського опору (колишніх політичних в’язнів фашистських концтаборів), підтримали представники Харківського обласного комітету ветеранів військової служби України – учасників Холодної війни - колективні члени Харківської обласної асоціації громадських організацій ветеранів та інвалідів війни.

«Голова ХОДА Юлія Світлична дала доручення відповідним структурним підрозділам та своїм заступникам - організувати зустріч ветеранів з бійцями АТО. Поїздка тривала з 25 по 28 травня, - розповів директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов. – Учасники харківської делегації побували в Слов’янську, Краматорську, Бахмуті Донецької області. Спілкувалися з керівництвом відповідних міських рад, школярами, учнівською молоддю. Також відвідали краматорський прикордонний загін, 53-ю окрему механізовану бригаду, 46-й батальйон ЗСУ. Спілкувалися з бійцями та командуванням».

Олексій Максимов відзначив, що головною метою поїздки було підняття морального духу українських вояків. До організації заходу долучилися Донецька військово-цивільна адміністрація та Харківський обласний військовий комісаріат.

«З боку Донецької адміністрації ми зустріли повну підтримку та порозуміння», - додав директор департаменту.

Під час заходу також була проведена зйомка документальної кінострічки «Війна в Україні – війна в Європі!» за участю нідерландського кінооператора Роя Дамса. Фільм розповідатиме про ветеранів Другої світової війни, ветеранів військової служби, учасників АТО, що забезпечують безперервну естафету захисників України різних поколінь.

«Проект був задуманий керівником делегації, колишнім в'язнем фашистських концтаборів, Ігорем Малицьким ще в Австрії, де він познайомився з нідерландським кінооператором. Було вирішено зняти стрічку про Ігоря Малицького, про його страшну долю. І оператор поїхав із нами й у зону АТО. Важливо, щоб глядачі стрічки знали, що в нашій країні - не внутрішній конфлікт, а справжня російсько-українська війна. Наша делегація складалася з 10 чоловік. Ми побували у бойових частинах, підрозділах. Малицький розповідав про своє життя, про те, як він побував у 4 концтаборах, і закликав воювати за незалежність і територіальну цілісність України. Бійці відреагували на ці зустрічі дуже зворушливо», - розповів в.о. голови Харківського обласного комітету ветеранів військової служби України - учасників Холодної війни Ігор Шлєпотін.