Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Затверджено Програму розвитку дорожньої інфраструктури Харківщини

Затверджено Програму розвитку дорожньої інфраструктури Харківщини

Документ визначає перелік об’єктів, які планують відремонтувати коштом від перевиконання митного збору.

«Програму було розроблено Департаментом ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації за дорученням голови ХОДА Юлії Світличної, - зазначив директор департаменту Сергій Магдисюк. - Програма визначає ті об’єкти, які знаходяться у вкрай поганому стані та на даний момент найбільше потребують ремонту. Складаючи перелік доріг, ми враховували необхідність забезпечити проїзд від сільських територій до обласного центру та міст обласного і районного значення, під’їзд до опорних навчальних та медичних закладів, а також до соціальних, культурних та туристичних об’єктів загальнодержавного значення».

Програму розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування Харківської області, на 2017 рік затвердили 25 травня в ході ХІ сесії обласної ради.

Нагадаємо, «митний експеримент», який проводиться в Україні у 2017 році, передбачає, що 50% коштів, отриманих від перевиконання плану митних платежів, спрямовуватимуться на ремонт доріг регіону. За оцінками експертів, для Харківської області в 2017 році ця сума складе близько 650 млн грн.

Цим коштом планується провести ремонт доріг на напрямках Київ-Харків-Довжанський, Мерефа-Лозова-Павлоград, Харків-Зміїв-Балаклія-Гороховатка, Мерефа-Зміїв, Харків-Вовчанськ, Краснокутськ-Богодухів, Лозова-Близнюки-Барвінкове, Сахновщина-Ізюм-Куп’янськ, Шевченкове-Балаклія-Первомайський-Кегичівка, Чугуїв-Печеніги-Великий Бурлук, Харків-Золочів, Старий Мерчик-Мурафа-Краснокутськ, Красноград-Берестовенька, Козіївка-Пархомівка та ін.

Доповідаючи під час сесії, керівник Служби автомобільних доріг в Харківській області Євген Зражевець зазначив, що дорожники обирали для ремонту найбільш зруйновані ділянки доріг.

«Перш за все, складаючи цей перелік, ми брали до уваги доручення Президента, голови ХОДА Юлії Світличної, звернення депутатів, а також численні звернення і скарги громадян. Ми брали найбільш зруйновані ділянки. Це лише перший крок на шляху до відновлення доріг Харківщини», - сказав керівник служби.

Серед найбільш важливих доріг Євген Зражевець виділив трасу Мерефа-Лозова-Павлоград.

«Саме цій дорозі приділяємо велику увагу, адже вона дуже зруйнована. З 1 червня там працюватимуть 10-12 бригад щоденно. Ділянку дороги від Мерефи до Лозової ми закінчимо до кінця року», - запевнив керівник Служби автомобільних доріг.

Також, за його словами, у найближчі 10 днів розпочнуться відновлювальні роботи на двох в’їздах у Харків: зі сторони Циркунів (від окружної до початку вул. Академіка Павлова) й від окружної до 602-го мікрорайону (виїзд з міста у сторону Старого Салтова).

«Глава області Юлія Світлична жорстко поставила задачу відносно ремонту доріг, які ведуть до водойм. І ми активно включаємося в цю роботу», - підкреслив Євген Зражевець.

Він також пояснив, що деякі дороги, ремонт яких потребує значних коштів, ремонтуватимуться у декілька етапів. Так, на ремонт дороги Дергачі - Козача Лопань виділяються 7 млн грн, пізніше буде виділено ще 15 млн.

«На цю дорогу виділятимуться кошти з усіх джерел - державного бюджету, коштів на експлуатацію доріг, коштів «митного експерименту». В цьому році ми її закінчимо, адже вона є дуже важливою», - зазначив Євген Зражевець.

Також він повідомив, що планують привести до ладу й дорогу, яка веде до Дергачівського полігону ТПВ.

Крім того, цього року планується провести ремонт доріг загального користування коштом державного бюджету, які виділяються безпосередньо Службі автомобільних доріг, - це 497 млн грн.

Довідка. Мережа доріг загального користування в Харківській області складає 9627,2 км, у тому числі:

- дороги державного значення – 2298,3 км, з них: міжнародні – 571,9 км; регіональні – 747,2 км; територіальні – 979,2 км;

- дороги місцевого значення – 7328,9 км, з них: обласні – 1275,9 км; районні – 6053,0 км.

Більше фото