Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині створили обласну Малу академію наук

На Харківщині створили обласну Малу академію наук

Таке рішення прийняли в ході ХІ сесії Харківської обласної ради VII скликання.

Як пояснили в Департаменті науки і освіти ХОДА, територіальне відділення Малої академії наук України в Харківському регіоні діє з 1995 року. Але його функції, зокрема, надання науковцями методичної підтримки школярам, що проводять власні дослідження, до цього моменту здійснювали два заклади - Будинок вчителя (9 наукових відділень, 52 секції) та Харківська обласна станція юних туристів (3 наукових відділення, 15 секцій). 

«Завдяки роботі цих закладів обдарована учнівська молодь брала участь в інтелектуальних конкурсах за дослідницько-експериментальним напрямом позашкільної освіти. Також організовувалася робота обласних літніх профільних шкіл Харківського територіального відділення МАН. Спеціалісти виїжджали до районів і міст області, щоб надавати допомогу в проведенні районних і міських етапів конкурсу-захисту робіт МАН та підготовки переможців цих етапів до обласних змагань. Також ці заклади надавали індивідуальні консультації з питань підготовки та написання робіт учасникам конкурсу», - розповіли в Департаменті науки та освіти ХОДА. 

Такий розподіл функцій обласного відділення МАН між двома різними установами ускладнював координацію дій, повноваження працівників закладів частково дублювалися. Звичайно ж, виникали ускладнення й під час ведення документації.

«Отже, виникла потреба у створенні єдиного регіонального осередку діяльності Харківського територіального відділення МАН. Новий комунальний заклад - «Харківська обласна Мала академія наук» - діятиме на базі Будинку вчителя та забезпечить діяльність усіх 12-ти наукових відділень і 67 секцій», - зазначили в департаменті.

Більше фото