Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

17 травня 2017 року - це історичний день для України та Євросоюзу. Президент

17 травня 2017 року - це історичний день для України та Євросоюзу. Президент

Глава держави взяв участь у церемонії підписання документу про запровадження безвізового режиму з ЄС.

Президент України Петро Порошенко в рамках робочого візиту до Страсбурга взяв участь в урочистій церемонії підписання рішення ЄС про запровадження безвізового режиму для громадян України. Законодавчий акт Європейського союзу, яким запроваджується безвізовий режим, підписаний Президентом Європейського парламенту Антоніо Таяні та Міністром внутрішніх справ і національної безпеки головуючої у Раді ЄС Мальти Кармело Абелою.

«Сьогодні абсолютно історичний день. Це абсолютно історичний день для України, для 45-мільйонної нації. Я абсолютно впевнений у тому, що це так само історичний день для Європейського союзу. Україна повертається до європейської родини. Україна прощається востаннє з радянською і російською імперіями», - сказав Петро Порошенко на прес-конференції по завершенні церемонії підписання документу.

Президент наголосив, що Україна сповнена рішучості продовжувати процес реформування і нагадав, що тільки задля візової лібералізації було втілено в життя 144 реформи.

Петро Порошенко подякував Європейській комісії за підготовку законодавчої пропозиції і за дуже важку роботу, яку було зроблено, щоб підтримати Україну на цьому шляху. Він також подякував Раді Європейського союзу і всім країнам-членам за їх підтримку України.

«Це дуже важливо. Я завжди кажу, що війна - це не привід, щоб зволікати з реформами, і я дуже високо ціную підтримку України Європарламентом у цей складний час, коли Україна захищається від російської агресії», - сказав Петро Порошенко.

Президент запросив Президента Європейського парламенту відвідати країну. «Я хочу скористатись цією можливість, щоб запросити пана Президента Таяні відвідати Україну для того, щоб підкреслити: пане Президенте, ви - справжній герой. Герой, який дозволив Україні повернутись до європейської сім’ї», - сказав Глава держави.

Антоніо Таяні подякував Президенту України за участь у церемонії підписання законодавчого акту Європейського союзу, яким запроваджується безвізовий режим для громадян України, та назвав цей момент «добрим посланням для України».

«Нові правила щодо візової лібералізації – початок нової ери», - переконаний Президент Європейського парламенту

«Ваша країна є дуже гордою проєвропейською країною. Нам необхідно працювати разом заради миру і стабільності. Для нас надзвичайно важливим є те, що ви залучені в цей процес. Ми свідомі, що ситуація не є легкою, і нам потрібно наполегливо працювати. Ми підтримуємо вас і розраховуємо на ваше залучення до спільної роботи», - звернувся Президент Європейського парламенту до Президента України.

«Після цього важливого рішення стосунки між Україною та Європейським союзом будуть набагато легшими», - підкреслив Антоніо Таяні та запевнив, що Європейський парламент та інші європейські інституції продовжать працювати в напрямку реалізації Мінських угод.