ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Харківська область - лідер з реалізації програми «Доступні ліки»

15 травня 2017 | 16:17

Високу оцінку регіону дав Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко під час всеукраїнської селекторної наради, присвяченої виконанню урядової програми.

Як повідомив під час наради заступник голови ХОДА Михайло Черняк, на даний момент до реалізації програми в області залучено 288 аптечних установ.

«Виписано понад 300 тис. рецептів, медичні препарати відпущено за більш ніж 200 тис. рецептів. Пацієнти отримали лікарські препарати на суму близько 7 млн грн», - розповів Михайло Черняк.

Серед проблемних питань, як і в усій країні, - відсутність низки препаратів, передбачених програмою. Проте, в аптеках є їхні аналоги - препарати з тією ж діючою речовиною, але іншого виробника, що також передбачено програмою.

«Крім того, завдяки співпраці з КП «Обласний аптечний склад», яке має прямі договори з виробниками, ми змогли зменшити розміри відшкодування за деякими препаратами», - зауважив заступник голови ХОДА.

«У Харківській області до реалізації програми залучено найбільшу кількість аптечних закладів. За іншими показниками регіон також суттєво випереджає інші області», - сказав у ході наради Павло Розенко.

Він запевнив, що область обов’язково отримає додаткові кошти на виконання програми, за потреби.

«Спрогнозуйте обсяги медичних препаратів, які необхідні вашим пацієнтам, і надайте відповідну інформацію, щоб ми могли приймати оперативні рішення і профінансувати програму в повному обсязі», - звернувся Павло Розенко до представників Харківщини.

Заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик також подякував керівництву Харківської області за взірцеву реалізацію проекту.

«Статистика виконання програми на Харківщині в рази відрізняється від даних інших регіонів. Це перше місце у рейтингу, - наголосив заступник міністра охорони здоров’я. - Крім того, важливо, що під час виконання програми динамічно і правильно використовуються бюджетні кошти».

Фото

Теги: черняк доступні ліки селекторна нарада розенко

Версія для друку Поділиться:


Вверх