ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Невикористана субсидія на газ і електроенергію для побутових потреб залишається на рахунках споживачів

15 травня 2017 | 10:41

Про це повідомляють на урядовому порталі.

Невикористана субсидія на газ і електроенергію, які використовуються для побутових потреб – газова колонка, плита, світло, -  залишається на рахунках субсидіантів.

«Зекономлені 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, які використовуються для опалення будинку, будуть виплачені енергоощадним сім’ям готівкою, - роз’яснюють урядовці. - Все, що перевищує вартість 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, яка йде на електроопалення, та невикористані субсидії на холодну і гарячу воду за підсумками опалювального сезону буде повернуто до державного бюджету».

Як пояснюють на урядовому порталі, в Україні дуже багато родин, які використовують значно менше за виділені державою соціальні нормативи на таку сім’ю. У результаті за рік на рахунках таких субсидіантів накопичується чимала сума невикористаної допомоги.

«Якщо, скажімо, опалення має сезонність, і зекономлену в минулому місяці субсидію можна використати в наступному, більш холодному, то з водою - все по-іншому. Фактичний обсяг використання води в середньому є стабільним кожного місяця, - зазначають урядовці. - Однак, є дуже багато випадків, коли люди оформляють субсидію на гарячу воду, але фактично її не споживають, бо користуються бойлером або газовою колонкою. До прикладу, норматив на одну людину - 1,6 куб. гарячої води на місяць. Якщо в сім’ї проживає троє осіб, за рік накопичується понад 3 000 гривень невикористаної допомоги».

Тому, якщо газ, тепло, електроенергію чи воду не використано споживачами в межах соціального нормативу, за підсумками опалювального періоду їх повертають до бюджету країни.

Через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідають реальному споживанню послуг, щороку на рахунках отримувачів субсидій утворюється значна сума невикористаних субсидій. До прикладу, за минулий опалювальний період  сума невикористаних субсидій становила понад 14 млрд гривень, додають на урядовому порталі.

Теги: субсидія мінсоцполітики

Версія для друку Поділиться:


Вверх