Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Я докладу максимум зусиль, щоб повернути краснокутській громаді будівлю музею в Пархомівці. Юлія Світлична

Я докладу максимум зусиль, щоб повернути краснокутській громаді будівлю музею в Пархомівці. Юлія Світлична

30 квітня керівник області взяла участь у заходах фестивалю «Перлини Слобожанщини: Пархомівка - світові шедеври», який проходить у Краснокутському районі під патронатом ХОДА.

Події фестивалю розгортаються на двох основних локаціях - у селищі Пархомівка та в Краснокутському дендропарку. Захід стартував відкриттям кількох виставок у Пархомівському художньому музеї ім. А.Ф. Луньова - в тому числі виставки японської гравюри та японської фотографії початку ХХ століття, які проходять у рамках Року Японії в Україні.

Під час відвідування виставок голова ХОДА Юлія Світлична поспілкувалася з керівництвом Пархомівського музею та сином його засновника Афанасія Луньова - Петром. У розмові з керівником області Петро Луньов порушив питання про подальшу долю будівлі, в якій знаходиться унікальний художній музей.

«У 2011 році була допущена велика несправедливість, коли будівля Пархомівського музею була передана в заставу. Сьогодні ми з моєю командою робимо все для того, щоб ця будівля залишилася у власності громади, й експонати, які знаходяться тут протягом 50 років, могли й надалі перебувати в цих стінах, - сказала Юлія Світлична. - Я докладу максимум зусиль для того, щоб ця будівля стала власністю Краснокутської громади. Сподіваюся, що вже за невеликий проміжок часу буде позитивний результат».

Юлія Світлична зазначила, що музей у Пархомівці є унікальним не тільки серед сільських музеїв України, його колекціям можуть позаздрити багато музеїв обласних центрів країни. Глава області підкреслила: якраз для популяризації туристичних пам'яток регіону й був заснований фестиваль «Перлини Слобожанщини», який стартував у Краснокутському районі, але буде проходити й в інших визначних місцях Харківської області.

У рамках краснокутського фестивалю 30 квітня також заплановано пленер студентів університету ім. Бекетова біля церкви XVIII століття, висадку сакур у Краснокутському дендропарку на честь Року Японії в Україні, показові лицарські бої тощо. Завершить святкування концерт за участю симфонічного оркестру та фаєр-шоу.

Довідка. Художній музей у Пархомівці заснував учитель історії сільської школи Афанасій Луньов. Разом з учнями він створив історико-краєзнавчий музей, який розміщувався лише в одному класі школи. Пізніше вони заснували гурток «Юний історик» і загорілися ідеєю створення художнього музею. З проханням допомогти відкрити такий заклад зверталися до багатьох художників. Першими відгукнулися майстри з Харкова. У 1955 році вони подарували музею 50 своїх робіт, і саме цей рік прийнято вважати датою створення музею. Пізніше колекція музею суттєво збільшилася. На сьогодні вона налічує понад 7 тисяч експонатів. Серед них - роботи видатних художників: Пабло Пікассо, Казимира Малевича, Миколи Реріха, Аполлінарія Васнєцова, Івана Шишкіна, Джованні Піранезі, Фердинанда Бола, Тараса Шевченка, Івана Їжакевича, Михайла Дерегуса, Абрама Архипова. З 1987 року заклад у Пархомівці є автономним відділом Харківського художнього музею.

Більше фото