ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Харківські компанії зможуть взяти участь у проектах газифікації Македонії

21 квітня 2017 | 16:11

Це питання обговорили в ході зустрічі 21 квітня голова ХОДА Юлія Світлична і Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі.

«Мені приємно вас знову бачити в Харківській області, - звернулася до Столе Змейкоскі Юлія Світлична. - З часу нашої останньої зустрічі торговий оборот регіону з Македонією зріс на 20%. Наші зустрічі дають позитивний економічний результат».

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні нагадав про зацікавленість у залученні харківських підприємств, які працюють у сфері будівництва газопроводів, до трьох масштабних проектів газифікації країни.

Юлія Світлична зазначила, що понад 40% усього українського газу видобувається на території Харківської області.

«У наших підприємств є колосальний досвід будівництва розподільчих і магістральних газопроводів. Не менш ніж 30 підприємств готові брати участь у тендерах, готові перемагати і реалізовувати свій досвід, знання і можливості далеко за межами нашої держави, - сказала глава ХОДА. - З боку облдержадміністрації буде зроблено все можливе щодо популяризації проектів, які ви пропонуєте, і залучення якомога більшої кількості учасників. Вартість одного з проектів - 90 мільйонів євро, двох інших - близько 20 - 27 мільйонів євро. Це серйозні суми, глобальні проекти і вони, безумовно, будуть цікаві нашим підприємствам».

Столе Змейкоскі зазначив, що зустрічі з керівництвом ХОДА завжди продуктивні і дають позитивний ефект, що сприяє додатковій мотивації для співпраці з регіоном.

«Знаю, що Харківська область має дуже великий досвід у питаннях газифікації. Проектна і тендерна документація вже готові. Ми хочемо реалізувати наступний етап газифікації країни - підвести газ споживачам. Україна вже має досвід роботи з газифікації з Македонією - ми зверталися за проектною документацією. Я думаю, що під час реалізації наступного етапу газифікації ваше обладнання буде конкурентоспроможнішим, і українські компанії матимуть успіх».

Пан посол також зазначив, що Македонія надасть всю необхідну інформацію щодо проектів та участі в них.

Юлія Світлична додала, що в Харківській області щорічно газифікують кілька сіл, а у підприємств регіону є досвід роботи не тільки в Україні, але і з міжнародними партнерами.

«Я думаю, що нашу співпрацю потрібно продовжувати активно: розвивати і соціальні, і економічні, і культурні взаємовідносини. Для того, щоб популяризувати не тільки бізнес-спілкування. Можливо, наступний спільний проект на території Харківської області реалізує одна з компаній Македонії», - сказала Юлія Світлична.

Серед можливих сфер співробітництва Столе Змейкоскі також назвав сфери туризму та IT. Крім того, він висловив зацікавленість в участі в Міжнародному економічному бізнес-форумі, який традиційно проходить у Харківській області восени. Посол Македонії зазначив, що такого рівня захід не проводиться ні в одній з областей України.

Більше фото

Фото

Теги: світлична зустріч посол македонія

Версія для друку Поділиться:


Вверх