Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В’язні концтаборів є прикладом незламності духу та жаги до життя. Юлія Світлична

В’язні концтаборів є прикладом незламності духу та жаги до життя. Юлія Світлична

11 квітня голова ХОДА взяла участь у заходах, що присвячені Міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів.

На зустрічі з учасниками антифашистського опору, яка пройшла в Українській інженерно-педагогічній академії, були присутні студенти та викладачі вишу.

Юлія Світлична подякувала харків’янам - колишнім в’язням концтаборів за мужність та незламність і за те, що завдяки їм ми маємо можливість дізнаватися правду про події Другої світової війни.

«Сьогодні Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Це люди, які пройшли важкі випробування, але й до сьогодні залишаються прикладом незламності духу та жаги до життя, - сказала керівник ХОДА, звертаючись до учасників зустрічі. - На жаль, свідків тих подій залишається все менше. Важливо, що в Харкові є такі люди, вони стали живими легендами. Вони продовжують ділитися спогадами з молоддю, студентами. У нас є унікальна можливість - почути з перших вуст, що насправді відбувалося в концтаборах. А ще - навчитися в цих людей згуртованості та силі волі».

Юлія Світлична побажала ветеранам міцного здоров’я, а всім учасникам заходу – миру в Україні.

Під час зустрічі був проведений показ документального фільму про нацистські концтабори. Своїми спогадами поділився колишній в'язень - професор Української інженерно-педагогічної академії Ігор Малицький.

За словами Юлії Світличної, почути розповіді колишніх в'язнів мають змогу й школярі Харківщини: в'язні концтаборів разом з ветеранами Другої світової війни беруть участь в уроках, які проводяться у навчальних закладах області в рамках програм патріотичного виховання.

Більше фото