ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Перший в Україні «Ярмарок здоров'я» відбувся в Чугуєві

10 квітня 2017 | 15:30

Перший в Україні «Ярмарок здоров'я» відбувся в Чугуєві

Близько трьох тисяч жителів міста і району, які прийшли на захід 7 квітня, могли пройти медобстеження і познайомитися з лікарями первинної ланки.

Організатором «Ярмарку здоров'я» є Харківська експертна група підтримки медреформи. Захід пройшов за підтримки ХОДА. Головною метою події стало поглиблене знайомство пацієнтів з лікарями і методами їх роботи. Адже невдовзі людям доведеться укладати договори з сімейними лікарями.

«Важливо, що тепер цей звичний вибір матиме для лікарів прямі фінансові наслідки, - пояснює радник голови ХОДА, член Харківської експертної групи підтримки медреформи Вікторія Мілютіна. - Сьогодні пацієнт ходить до лікаря, якого обрав, а гроші за нього отримує дільничний, до якого він приписаний за документами. Це несправедливо. Після реформи кожен задоволений клієнт принесе з собою державне фінансування. Кому більше довіряють люди, той отримає більший дохід. Для цього і потрібен ярмарок, щоб люди відчули, що у них є вибір».

Як пояснила юрист, лідер експертної групи Тетяна Гавриш, договір з сімейним лікарем насправді складається між амбулаторією, в якій працюють сімейні лікарі, і Національною службою здоров'я.

«А майбутній клієнт підписує не договір, а декларацію, в якій оголошує, що приєднується до договору НСЗ і амбулаторії. Лікар надає послуги, клієнт їх отримує, держава за це платить», - уточнила Тетяна Гавриш.

Затверджені МОЗ форми договору і декларації повинні з'явитися протягом декількох тижнів. Проте на ярмарку жителі району могли усно домовитися з лікарем про майбутнє обслуговування. Самі лікарі також висловлювалися за якнайшвидше введення нововведень - сподіваються, що реформа дозволить надавати пацієнту якісну послугу і більше заробити.

На ярмарку презентували також сільські амбулаторії.

Фото

Теги: ярмарок здоров'я чугуїв сімейний лікар реформа первинна ланка

Версія для друку Поділиться:


Вверх