ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Юлія Світлична в Раді Європи порушила питання внутрішніх переселенців

30 березня 2017 | 17:09

З доповіддю про ситуацію з внутрішньо переміщеними особами голова ХОДА виступила в ході 32-го Пленарного засідання Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Ключові обговорення нинішньої сесії Конгресу присвячені питанням міграції, участі громадян і стану місцевої та регіональної демократії в Європі. Зокрема, обговорюються такі теми, як роль місцевої влади у вирішенні міграційних проблем, прийом дітей-мігрантів без супроводу та ситуація в прикордонних регіонах, які стикаються з проблемою міграційних потоків.

Керівник Харківської ОДА підкреслила, що в контексті обговорення питань міграції необхідно приділити увагу також проблемі внутрішньо переміщених осіб.

«На жаль, у результаті окупації Криму та збройної агресії Російської Федерації на сході України наша країна зіткнулася з потужним потоком внутрішньо переміщених осіб», - зазначила у своєму виступі на засіданні Конгресу Юлія Світлична.

Вона підкреслила, що найбільшу кількість внутрішніх переселенців прийняли прикордонні із зоною бойових дій області України.

«Тільки на прикладі Харківської області можна судити про масштаби катастрофи та потреби в допомозі внутрішнім мігрантам. На даний момент у нас знаходяться близько 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб, яким довелося покинути їхні домівки та шукати притулок. В обласній державній адміністрації створено Регіональний координаційний центр для організації роботи з підтримки ВПО. У нас було багато труднощів, але завдяки злагодженій роботі всіх служб вдалося вибудувати дієву систему роботи».

Керівник області повідомила про основні завдання, з вирішенням яких довелося зіткнутися регіональній владі в питанні допомоги переселенцям, та відзначила велику роль міжнародних організацій у підтримці роботи з ВПО.

«Ми й зараз продовжуємо цю роботу, тому що наша країна, як і раніше, піддається агресії, - акцентувала Юлія Світлична. - Проблема допомоги мігрантам, у тому числі ВПО, є нашим спільним завданням, і увага, яку Конгрес приділяє цьому питанню, - тому доказ. Я впевнена, що ми зможемо подолати цю проблему тільки спільними зусиллями».

Нагадаємо, у жовтні 2016 р. Юлія Світлична була обрана Віце-президентом Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, вона входить до складу Бюро Конгресу та є членом Моніторингового комітету Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. 29 березня за ініціативи керівника ХОДА Конгрес прийняв рішення про проведення найближчого - червневого - засідання Моніторингового комітету в Харкові.

Теги: світлична європа переселенці конгрес виступ

Версія для друку Поділиться:


Вверх