ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РНБО розгляне Концепцію реформування СБУ з урахуванням досвіду країн – членів НАТО

24 березня 2017 | 12:41

Про це Петро Порошенко повідомив 24 березня під час виступу на урочистостях з нагоди 25-ї річниці СБУ.

«Передбачається, що окремі функції Служби безпеки України, не властиві класичним спеціальним службам, будуть поступово передані до інших правоохоронних органів. Так, до Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та Національної поліції України поступово перейдуть розслідування деяких службових злочинів, злочинів, вчинених організованими злочинними угрупованнями», - зазначив Петро Порошенко.

Президент наголосив, що Служба безпеки України є і залишиться основним контррозвідувальним органом держави. «І ця складова Служби повинна бути піднята на порядки вище, як того вимагають реальні зовнішні загрози Україні, зокрема - активізація антиукраїнської діяльності російських спецслужб, що наочно проявилася останніми днями», - зазначив він.

«Все видно «по почерку»: Луб’янка за часів Сталіна і Берії накопичувала досвід політичних вбивств ворогів режиму, які опинилися за кордоном. Найсвіжіші приклади трапилися в Лондоні не далі як минулого десятиліття – вбивство Литвиненка», - додав Президент.

За словами Петра Порошенка, громадськість очікує від Служби безпеки оперативного та відповідального реагування на всі виклики. Тому актуальності набуває питання підвищення прозорості діяльності СБУ, зміцнення довіри до Служби з боку українського народу як до державного інституту.

«Треба вчитися працювати в умовах посилення цивільного контролю за діяльністю СБУ, залучення інститутів громадянського суспільства до вироблення рішень у сфері національної безпеки», - підкреслив Президент та додав, що Служба, згідно з соціологічними опитуваннями, належить до кола тих державних інституцій, які користуються вищою довірою порівняно з багатьма іншими державними структурами.

Глава держави також запевнив, що на його особливому контролі – проблема соціального захисту співробітників Служби безпеки України. «У цьому зв’язку хочу наголосити, що, навіть за надскладних економічних реалій, керівництво держави знаходить ресурси для посильної підтримки своїх захисників», - підкреслив Президент.

Теги: порошенко сбу

Версія для друку Поділиться:


Вверх