Перейти до вмісту
Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ВОЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Аграрії прогнозують рекордний врожай зернових на Харківщині

23 березня 2017 | 12:35

Початок комплексу весняно-польових робіт обговорили під час колегії обласної адміністрації 23 березня.

«Наше завдання - забезпечити стабільну роботу по всіх напрямках цього сектору та своєчасно провести посівну кампанію, оскільки основа гарного урожаю закладається саме зараз, у період весняно-польових робіт», - підкреслив заступник голови - керівник апарату ХОДА Анатолій Бабічев.

Звертаючись до голів районів, він озвучив головні пріоритети: забезпечити урожайність зернових не менше ніж 45 ц/га, посіви гречки - не менше, ніж минулого року, а також звернути увагу на збереження обсягів посіву цукрового буряку.

Як повідомив під час наради директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Нездюр, господарства області розпочали посівну 13 березня. Станом на 22 березня посів проведено на площі 10 тис. га - 5% до плану.

Підживлення озимих азотними добривами вже проведено на 82% площ. Мінеральними добривами господарства забезпечені на 142%.

Що стосується структури посівних площ, то вона прогнозується на рівні минулого року - близько 1,8 млн га. Площа посіву ярих культур також запланована на рівні минулого року - понад 1,2 млн га.

«Основною продовольчою культурою була і залишається озима пшениця. Восени минулого року вона була посіяна на площі 483 тис. га, сходи отримані на 97% площі. У доброму стані знаходяться 34% посівів (160,5 тис. га), у задовільному - 51% (238,5 тис. га), слабкі та зріджені - 15% (67,9 тис. га), - розповів Олександр Нездюр. - Виходячи з того, що озима пшениця знаходиться у значно кращому стані, ніж минулого року, ми прогнозуємо збільшення валового збору цієї культури на 10% - до 2,3 млн тонн».

Загальна площа зернових та зернобобових прогнозовано складе 1 млн 40 тис. га, що на 5% більше, ніж торік.

Посів ярих зернових прогнозується провести на площі близько 550 тис. га, що на 4% більше, ніж у попередньому році. Технічні культури планується посіяти на площі 513 тис. га. Цукрові буряки - на площі 24,6 тис. га, що на 600 га більше, ніж у 2016 році. Натомість скорочуються посівні площі соняшнику - його посіють на 412 тис. га, що на 55 тис. га менше, ніж у минулому році.

«Наразі у нас є всі підстави отримати більший, ніж у минулому році, врожай зернових. Резерви для цього є. Ми прогнозуємо валовий збір в обсязі 4,4 млн тонн, що буде повторенням рекордного показника», - зазначив Олександр Нездюр.

Більше фото


Теги: колегія нездюр посівна зернові

Поділиться:Схожі новини